|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:00 | 05.26.2024

Гвинтівка «Чернігів» битиме ворога на фронті

Відтепер на фронті працює снайперська гвинтівка «Чернігів». Кошти на її придбання збирали люди з усієї України.

Такий збір відкрив відомий в Україні волонтер та військовослужбовець Юрій Чорноморець як частину ініціативи «Гвардія помсти», в межах якої Юрій Чорноморець разом з іншими волонтерами збирає кошти на професійну зброю для снайперів. Після збору коштів команда проекту купує гвинтівку і укомплектовує зброю всім необхідним. Після чого сучасний снайперський комплекс від міста потрапляє до рук снайпера ЗСУ.

Кожну гвинтівку називають на честь одного з міст України, що постраждало від війни.

45784532347

Чернігів став десятим містом, яке долучилось до проєкту «Гвардія помсти». Окрім гвинтівки «Чернігів», на фронті вже працює снайперська гвинтівка «Горлівка», «Ірпінь», «Генічеськ», «Буча», «Гостомель», «Покровськ», «Дніпро», «Київ», «Запоріжжя» та «Покровськ-2». Крім того, на кошти окремого спонсора на День Незалежності була придбана снайперська гвинтівка, яку назвали «Україна», і вона теж уже на фронті. Наразі триває збір на зброю, яка матиме назву «Маріуполь».

65756564

«В день, коли рашистська ракета влучила в центр Чернігова і постраждало чимало мирних жителів, ми вирішили відкрити збір «Помста за Чернігів» з серії «Гвардія помсти», – говорить Юрій Чорноморець.

Досить швидко на гвинтівку «Чернігів» зібрали 125 тисяч гривень. До цієї суми волонтери додали обладнання і набої. Загалом зброя обійшлася в більш ніж 300 тисяч гривень.

«Кожному місту під силу створити власну іменну снайперку. Більш того, як доведено нашою практикою, у таких зборах стають пліч-о-пліч люди з усієї країни. Повірте, кожна копійка варта того, – підкреслює Юрій Чорноморець. – Дуже часто дії снайперів змінюють перебіг бою. Вони протидіють атакам противника, тим більше ця зброя важлива під час наступу. Снайпери за ефективністю ураження противника – на другому місці відразу після артилерії. Ця гвинтівка буде дуже ефективно діяти на лінії бойового зіткнення уже на цьому тижні».

Тож завдяки цьому проекту волонтери для «Чернігова» купили снайперську гвинтівку Ruger Precision Rifle кал. 338 Lapua Mag, приціл Schmidt & Bender 6 на 36, моноблок Recknagel ERATAC, монопод, патрони на 70 тисяч гривень і чохол до неї.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)