|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:37 | 02.26.2021

Катерина Дубина зі свекрухою Антоніною Михайлівною Катерина Дубина зі свекрухою Антоніною Михайлівною

Подарункові пряники від Катерини Дубини

Молода матуся Катерина Дубина з села Семаки, що в Любецькій ОТГ, пече на замовлення медові пряники та розмальовує їх.

Кожне її печиво – то довершена картина, з відтінками, напівтонами, об’ємним зображенням. Незважаючи на сезонність і свята протягом року, замовлень у жінки вистачає. Адже сувенірний пряник – це не лише приємний подарунок, а ще й чудова оздоба для тортів. Саме печиво-топери з різними казковими героями мають найбільший попит на дитячих днях народження.

 

 

За освітою жінка – бухгалтер. Працювала за фахом у місцевій сільраді. Потім вийшла заміж, народила сина Тимофія і пішла в декретну відпустку. Саме в цей час Катерина і захопилась випіканням пряника. І поволі кухня її будинку перетворилася на міні-пекарню і майстерню з розпису печива.

«Після виходу в декретну відпустку сталося так, що чоловік став безробітним, школу закрили, – говорить Катерина. – Грошей, звісно, не вистачало (всі ми знаємо, який мізер сьогодні жінки отримують по догляду за дитиною до 3 років, – Авт.). Тоді моя свекруха Антоніна Михайлівна запропонувала мені спробувати випікати пряники. Вона вже в цей час почала займатися цією справою. Я з маленьким Тимошкою вирішила спробувати. Отак і розпочалося наше пряникове захоплення, яким ми займаємося вже три роки. Сьогодні задіяні всі. На принтері друкує чоловік Саша, ми з Антоніною Михайлівною робимо тісто, випікаємо, заливаємо айсингом, малюємо вручну».

1simeyka

 Талановита родина

 

 

Рецепт – найголовніше в цій справі

 

У імбирно-медовому прянику, каже Катерина, немає нічого складного, але свій власний рецепт правильного тіста вона шукала довго. І зазвичай не розповідає його нікому, хіба що на майстер-класі. Завдяки натуральним складовим тісто не псується досить тривалий час, ані в сирому вигляді, ані у випеченому. Майстриня каже, що таке печиво за умови правильного зберігання можна вживати у їжу навіть через рік.

«Спочатку до рецепту я довго придивлялися. Ми експериментували, додавали одні інгредієнти, прибирали інші, поки не знайшли свій, ідеальний рецепт пряника, – розповідає майстриня. – Такий, щоб і на смак подобався, і щоб можна з нього робити різноманітні форми – від звичайних фігурних пряників до шкатулок і будинків. Насправді складових не так і багато: мед, два види борошна, цукор і спеції. Головне – їх правильне співвідношення. Мед зі своєї пасіки беремо».

 

Для пряника – лише якісні фарби

 

Самі пряники печуться недовго, а ось над розмальовуванням і самим декором потрібно ще попрацювати. Лише для того, щоб на прянику висохла глазур, потрібно не менше п’яти годин, і лише після її застигання можна приступати до наступного шару. Катерина дуже рідко користується спеціальними формочками для печива. Частіше робить їх самостійно. Малює на картоні лекало, а потім вирізує по ньому пряник.

1masklas

На майстер-класі

 

«Дуже часто замовляють мультяшних героїв, а їх зараз дуже багато, а кожній дитині подобається щось своє. Тому коли роблять такі замовлення, я спочатку шукаю в Інтернеті потрібний мені персонаж, – розповідає майстриня. – Потім роблю на нього вирубку з картону, а потім по ній вирізаю пряник. Потім випікаю, роблю айсинг (глазур для заливання пряників, нею з додаванням харчових барвників і розмальовує потім пряник, – Авт.) і заливаю. Після того, як айсинг застигає, продовжуємо роботу – малюємо картинку».

Розмальовує свої пряники Катерина з родиною як вручну, так і на спеціальному 3D-принтері. Використовують тільки якісні харчові барвники, які замовляють з інших країн по Інтернету. Ціна на пряник також залежить від того, яким способом намальований малюнок на ньому.

«Спочатку ми малювали лише вручну, сьогодні придбали спеціальний принтер, на якому працює здебільшого чоловік Сашко, – говорить Катерина. – На принтері він друкує різноманітні картинки напряму на печиво по айсингу харчовими фарбами. Для ручної роботи ми використовуємо американські фарби, а для принтера – італійські. Замовляємо через Інтернет, вона якісна, саме для малювання на пряниках».

 

Ціни доступні

 

Ціни на пряники від родини Дубин доступні, здебільшого від 30 гривень за штуку. Проте все залежить від складності роботи і матеріалу, який використовується. Окрім тематичних пряників, Катерина зі свекрухою та чоловіком виготовляють ще й пряники-топери, якими можна прикрасити торт.

pryan2

«Найчастіше для дітей замовляють героїв мультиків, – говорить Катерина. – Або ж улюблені іграшки, або фото. Саме за допомогою принтера ми можемо надрукувати фотографію на пряник. Головне – щоб фото було на природі, тоді кольори вийдуть насиченими. Взагалі однаково замовляють ручну роботу і малюнки на принтері. Розмальовка руками трохи дорожче виходить, принтер – дешевше. Та я пропоную відразу два варіанти. Ціна на ручну – 35-40 гривень, принтер – 27-30 гривень. Та все це відносно і залежить від складності малюнка і його розміру».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)