|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:45 | 06.20.2024

У Чернігівському ліцеї №32 представили збірку «Чернігів у вогні. Книга друга»

У Чернігівському ліцеї №32 представили збірку «Чернігів у вогні. Книга друга»

Чернігівський ліцей №32 постійно проводить значну патріотичну роботу серед учнів. Зокрема, торік тут відбулася презентація першої книги про війну – «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» (спільного проекту газети «Чернігівщина» та ОК «Північ»), на якій побувало понад 300 школярів із педагогами.

Фото на згадку

Нині на зустріч із редактором обласної газети «Чернігівщина» Сергієм Дзюбою, який представив другу книгу «Чернігів у вогні», зібралися ліцеїсти сьомого, дев’ятого та одинадцятого класів.

Учні слухали уважно

Чудово організувала й провела цю імпрезу вчителька української мови та літератури Катерина Тихомирова.

Вчителька Катерина Тихомирова

Також у презентації взяли участь завуч ліцею Олена Лутченко та вчителька української мови і літератури Олександра Католик.

Привертала увагу яскрава виставка книжок Сергія Дзюби, які вже є в ліцеї.

Виставка книг

Адже Сергій Вікторович працює в різноманітних жанрах. Він – автор 124 книг, перекладених ста мовами і виданих у 80 державах. Поет, прозаїк та радіодраматург; редактор, журналіст і публіцист; дитячий письменник; автор і виконавець власних пісень та композитор; перекладач із 80 мов; гуморист і пародист; видавець, міжнародний громадський діяч… Хоча книги про війну він вважає одними з найголовніших у своїй творчості.

Нагадаємо, автори обох книг «Чернігів у вогні» – Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко та Григорій Войток; упорядник і літературний редактор – Катерина Махлай; консультанти – полковники ЗСУ Валентин Буряченко та Вадим Мисник.

Чернігів у вогні 2 обкладинка

Меценати другої книжки – генеральний директор ТОВ «Земля і воля», Герой України Леонід Яковишин, заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, голова ГО «Бекет» Олександр Вайло та волонтер Іван Славов.

Про свої враження від книжки цікаво розповіли Софія Чаус, Софія Чуб, Маргарита Іващенко, Дарина Лутченко й інші учні.

Сергій Дзюба пригадував, як ішла робота над двотомником «Чернігів у війні», розповідав про героїв другої книжки – Євгена Смагу («Сема»), який втратив ногу на війні, але активно займається зараз спортом і волонтерством; українського воїна і богатиря Юрія Бобиря («Бобра»), що легко гне підкови та в’яже вузлами великі й міцнющі гвіздки; старшого лейтенанта, командира зенітно-ракетного взводу Ярослава Ігнатьєва, котрий збив з «Ігли» ворожий літак над Черніговом; головного капелана ОК «Північ» Антонія Панасенка; Ольгу Зощук («Гаєчку»), яка під час блокади Чернігова командувала ротою відважних та досвідчених водіїв, котрі під шаленими ворожими обстрілами доставляли боєприпаси, медикаменти та все необхідне в оточений Чернігів, перевозили поранених, жителів, зокрема, багатьох дітей і вагітних жінок…

Учні слухали уважно, із задоволенням та цікавістю. Безперечно, багато з них прочитають і цю другу книжку про війну, героїчну оборону Чернігова та України. І, звісно, хтось із них обере таку важливу професію військового.

 

Микола Тищенко