|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:53 | 10.24.2020

ІФА-тестування для медиків та пацієнтів

У Чернігівській обласній лікарні почали робити ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу. Тестування поки що проводять лише своїм медикам та пацієнтам.

1testuvНе так давно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив про те, що на українців чекає масове тестування на наявність антитіл до коронавірусу. Основною метою цього ІФА-тестування є можливість виявити антитіла до коронавірусу COVID-19, що дозволить своєчасно з’ясувати, скільки українців вже перехворіли і отримали імунітет. Адже багато людей хворіють без будь-яких симптомів. От тільки хто і скільки буде платити за ті тестування – поки незрозуміло. Незрозуміло також, як буде проводитися те саме тестування, адже у більшості лікарень не підписаний відповідний пакет послуг зі Національною службою здоров’я України. Тож поки в уряді розробляють алгоритми дій, у Чернігівській обласній лікарні вирішили не чекати і за власні кошти закупити тести хоча б для своїх працівників і пацієнтів.

«Наш заклад дійсно самостійно, за свої кошти, закупив тест-системи для проведення ІФА-тестування на антитіла до коронавірусу, – підтвердили інформацію в імунологічній лабораторії НКП «Чернігівська обласна лікарня». – Це не державна програма, це сама клініка вирішила виділити деякі кошти. Тому ІФА-тестування ми проводимо лише своїм працівникам та пацієнтам, щоб мати змогу робити планові оперативні втручання та планове лікування. Для своїх працівників тестування безкоштовне, для пацієнтів – 150 гривень. За допомогою цього тесту ми зможемо визначати, чи інфікована людина зараз, або чи хворіла до цього».

Таке дослідження, на відміну від експрес-тестів, не можна проводити на місці. Для нього потрібна лабораторія. Сьогодні апарати імуноферментного аналізу має чимало і приватних, і державних лабораторій. Тож досліджень можна зробити чимало, і охопити велику кількість населення. Та для цього потрібні відповідні тест-системи і… гроші. Адже поки що лікарні в області за свої кошти закуповують ці тест-системи, аби мати змогу зробити такі аналізи хоча б своїм медикам і пацієнтам. Останні платять, але не надто багато порівняно з аналогічним дослідженням в приватних лабораторіях. Також у Чернігівській області ІФА-тестування можна пройти самостійно в декількох приватних лабораторіях. Ціна коливається від 500 до 600 гривень.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)