|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:10 | 09.27.2021

Яким буде навчання і як до нього готуються?

Менш ніж за місяць школярі мають повернутися за шкільні парти. Звісно, так станеться, якщо не завадить нова хвиля коронавірусу, яку Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує вже на осінь, причому по всьому світу.

Наразі відомо лише те, що у влади є кілька сценаріїв. Серед них вона обиратиме оптимальний залежно від розвитку епідеміологічної ситуації. Вже нині територію України поділили на умовні частини: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». На щастя, Чернігівщина потрапила до «зеленої зони». Тож по всій області школи нині готуються до навчання. Як це відбувається на місцях, дізнавалася кореспондент «Чернігівщини» у начальниці Бобровицького відділу освіти Людмили Панасюк.

1alupanas

 

Інтрига: підуть, але як?

 

«Вересень буде для всіх у нашій області, але у якому форматі?.. Форма навчання буде очною. Але батьки до закладів освіти, скоріш за все, не допускатимуться, – пояснює Людмила Володимирівна. – Тільки діти. Радять також відмовитися від усіх урочистих масових заходів. Але ж ми розуміємо, що є перші і одинадцяті класи, для яких це свято є знаковим, визначальним… З приводу цього у нас ще буде нарада 26 серпня під головуванням начальника управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Миколи Конопацького, на якій нам достеменно розкажуть про всі нюанси. Але ми наразі готуємося до навчання. Також із 10 серпня розпочинають роботу наші дошкільні заклади. Тож за кошти міського бюджету закуповуємо безконтактні термометри, дезінфекційні, в тому числі антисептичні засоби для обробки рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту. Також всіх працівників дитячих садочків вже перевіряють на наявність коронавірусу в організмі методом ІФА-тестування. До цього нас зобов’язала районна комісія з надзвичайних ситуацій, яка відбулася наприкінці липня».

Тож навчальний процес, на щастя, розпочнеться за партами, а не перед моніторами комп’ютерів. Правда, з суворим дотриманням вимог для роботи шкіл в умовах пандемії – щодо правил дезінфекції, підготовки приміщень, перебування учнів у школі тощо.

 

Активна підготовка

 

Шкільне господарство кожного закладу чимале, а тому роботи вистачає. Левову частку ремонтних робіт уже виконано, а це поточні ремонти класних кімнат, спортивних залів, коридорів, їдалень, облаштування пришкільних територій.

«За кошти місцевого бюджету триває реконструкція спортивної зали Бобровицького ліцею. Ця добудова до основного приміщення закладу здійснена 1961 року і до нинішнього часу капітально не ремонтувалася. На виконання робіт по проекту виділено 1 486 797 гривень, – констатує головна освітянка Бобровицької громади. - Також за рахунок субвенції з держбюджету придбано кабінет біології та математики на суму 610 700 гривень. По програмі співфінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку для покращення матеріальної бази проводитимемо ремонт в спортивній залі Бобровицького ЗЗСО №1 – кошторисна вартість 1 335 102 гривні і у Кобижчанському ЗЗСО у їдальні плануємо замінити дах і утеплити стіни їдальні – 1 106 268 гривень. Кошти надійшли наприкінці минулого тижня, тож наразі ми готуємо пакет документів на проведення тендерів. До речі, тендер на меблі для учнів перших класів Нової української школи вже відбувся. До 1 вересня парти для першачків будуть доставлені».

 

Новий транспорт та сучасні кабінети

 

Вже незабаром Бобровицька громада має поповнитися двома новими шкільними автобусами. Один із них був запланований, інший – дістанеться за оперативність.

«У рамках програми «Шкільний автобус» одна громада на Чернігівщині не змогла проплатити свою частку (відповідно до Програми має бути співфінансування державного та місцевого бюджету, – Авт.). Тож ми одразу офіційно заявили, що є платоспроможними і бажаємо придбати транспортний засіб для нашої опорної школи. В управлінні освіти і науки нам пішли назустріч», – радіє Людмила Панасюк.

За державні кошти також планується придбання кабінету географії для Бобровицького ЗЗСО №1 (опорна школа – Авт.) на суму близько 610 тисяч гривень. У минулому році, до речі, вже був придбаний кабінет біології.

…Справедливо буде відзначити, що весняне вимушене дистанційне навчання підняло на поверхню старі освітні проблеми – починаючи від недостатнього покриття мережею Інтернет в регіонах і закінчуючи гнучкістю системи освіти в позакласних умовах. Та основна проблема була і, здається, лишається, дивлячись на невтішні «осінні» прогнози: де взяти «вільних батьків» для «дистанційки», які можуть собі дозволити у свій робочий день навчатися в тандемі зі своїми дітьми... Тож хочеться вірити, що учні таки навчатимуться в школі, бо батькам і домашнього завдання вистачає…

 

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)