|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:00 | 03.02.2021

Децентралізація – для своїх

Депутат Чернігівської облради, представниця «Нашого краю», виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко у цьому місяці отримає від Височанської селищної ради (центру однойменної ОТГ) додаткові 6250 гривень за «надання юридичних послуг працівникам апарату Височанської ОТГ». Відповідний договір з'явився в системі «Прозоро».

1groski

Гроші для наближених

 

А напередодні слідчий суддя Бахмацького районного суду Глушко О.І. задовольнив позов виконувача обов'язки старости села Головеньки Валентини Федюк, у якому вона просила скасувати постанову слідчого Борзнянського СВ Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області Дикого В.П. про закриття кримінального провадження за підробку рішення сесії проти голови ОТГ пані Любові Норикової. Так, голова ОТГ у 2018 році внесла в рішення сесії пункти, які не зачитувались і які депутати не голосували. Це було рішення про зарплату головихи, яка разом із матеріальними допомогами, соціальними виплатами та надбавками склала близько 38 тисяч гривень. Починаючи з червня цього року, Любов Норикова отримує щомісячний дохід з бюджету громади близько 50 тисяч гривень.

1declarg

Дохід від громади у 2019 році

 

Відомо, що Любов Василівна та Ірина Вікторівна не лише однопартійці, але й давні подруги. Тож пані Норикова не шкодує бюджетних коштів на підтримку «експерта» з децентралізації. Так, тільки за минулий рік Ірина Грозенко отримала від Височанської селищної ради у вигляді гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовим правочинами 75 тисяч гривень! До речі, гроші пані депутат отримувала не лише від Високого, але й від Кіптів, Парафіївки та Комарівки – там теж керують представники «Нашого краю».

1troe

Праворуч - Любов Норикова, по центру - Ірина Грозенко

 

У зв'язку з цим виникає риторичне питання: у чиїх інтересах відбулась так звана децентралізація? Доходи децентралізованих чиновників зростають, бюджети освоюються «потрібними» людьми, а зрушень в ОТГ не видно. І що найгірше – ефективного контролю за цим немає. Словом, децентралізація для своїх.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)