2,4 тис. абітурієнтів Чернігівщини отримали рекомендації до зарахування на бакалаврат: як перевірити та що робити далі

06 серпня 2026 | Катерина

В електронних кабінетах вступників зʼявляються рекомендації до зарахування. Йдеться про вступ до ЗВО на бакалавра, а також магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямувань. Зокрема, 2 382 вступників на Чернігівщині отримали рекомендації до зарахування на бакалаврат: 1 045 – на бюджет;1 337 – на контракт.

вступники

Як повідомляє Міністерство освіти і науки, загалом в Україні за підсумками автоматичного розподілу місць за алгоритмом адресного розміщення рекомендації отримали 212 837 вступників.

Важливо: інформацію про зарахування також можна перевірити на сайті ЄДЕБО. Цей ресурс та електронний кабінет вступника – єдині офіційні джерела з перевіреними даними.

У вступників, які отримали рекомендацію до зарахування, навпроти однієї із заяв статус змінився на «Рекомендовано до зарахування» (бюджет або контракт). Рекомендація надається лише за однією заявою та на одне місце.

Далі, якщо вступник хоче бути зарахованим на навчання за цією заявою, він має до 18:00 11 серпня:

– підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті або в закладі освіти;

– укласти договір на навчання між закладом освіти та вступником;

– виконати інші вимоги до зарахування, передбачені Правилами прийому ЗВО.

Також засобами ЄДЕБО цього року вперше автоматично перевіряється військово-обліковий документ вступника.

Цього року вперше вступники можуть підписати договір на навчання безпосередньо в кабінеті вступника, із застосуванням КЕП. Це альтернативна можливість: за бажання, як і раніше, договір можна підписати в закладі.

Зарахування триватиме до 13 серпня включно. У разі успішного виконання всіх дій статус відповідної заяви зміниться на «Включено до наказу». Після цього всі інші заяви з пріоритетністю отримають статус «Деактивовано (у зв’язку із зарахуванням на навчання)».

З 14 серпня надаватимуть рекомендації на вакантні контрактні місця вступникам, які не отримали рекомендації під час автоматичного розподілу. Зарахування за такими заявами триватиме до 30 серпня.

Якщо вступник хоче брати участь у конкурсі на контракт на другому етапі за такою заявою, у меню «Активні дії» він має встановити позначку: «Підтверджую бажання бути зарахованим за цією заявою на контракт, навіть у разі зарахування за будь-якою іншою заявою з пріоритетністю».

Активувати деактивовані заяви також можуть приймальні комісії за зверненням вступника.