Ніжинська гімназія №11 залишається без 1-го класу: ОДА прислала відписку, батьки йдуть до суду

24 червня 2026 | Назаренко Віталій

У конфлікті щодо формування першого класу в Ніжинській гімназії №11 відбувся перехід до нового етапу після того, як активістка громадської організації «Освіта. За зміни» Тетяна Дроб’язко отримала офіційне роз’яснення від Чернігівської ОДА. Текст відповіді свідчить про відсутність намірів обласної влади переглядати рішення ніжинських посадовців, що ставить під сумнів доцільність усіх попередніх етапів перемовин.

 

«Якщо, як випливає з офіційної відповіді, рішення про невідкриття 1-го класу фактично було закладене ще задовго до всіх цих зустрічей, то навіщо витрачати час батьків, змушувати чекати, сподіватися і вірити, що їхню позицію почують?» — зазначає Тетяна Дроязко.

 

відписка з Чернігівської ОДА

відписка з Чернігівської ОДА

Процедурний аналіз ситуації з боку громадськості показує, що кінцевий результат — відсутність мінімально необхідної кількості заяв для відкриття класу — було досягнуто через попереднє регулювання потоків майбутніх першокласників, яких орієнтували на інші заклади освіти. Активісти констатують, що цей механізм штучно створив підстави для відмови у наборі.

 

«Навіщо продовжувати витрачати час на чергові зустрічі та обговорення, якщо всі структури зацікавлені саме в тому, щоб набір до 1-го класу не відбувся?» — риторично запитує активістка.

 

Оскільки офіційна відповідь Чернігівської ОДА підтвердила незмінність позиції владної вертикалі, ініціативна група заявляє про припинення участі в консультативних зустрічах і перехід до юридичного захисту. За словами представників ГО, наразі йдеться про системний прецедент, оскільки «бо йдеться не лише про один перший клас. Йдеться про принцип. Про право вибору. Про майбутнє дітей. І про майбутнє самої школи». Отриманий документ буде використано у позовній діяльності та зверненнях до Освітнього омбудсмена.