Новгород-Сіверському медичному коледжу 90 років

22 червня 2026

У середині червня «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж» святкує своє 90-річчя. Він був заснований у 1936 році як медична школа акушерок і медичних сестер. Нині – це важливий регіональний заклад, який попри пошкодження внаслідок ворожих обстрілів продовжує готувати фахівців.

​«90 років – це епоха становлення, розвитку та лідерства в медичній освіті. Ми пишаємося тим, що наш коледж завжди був і залишається осередком високих стандартів, де традиції милосердя поєднуються з інноваційними підходами до навчання. Наші стіни – це не просто аудиторії, це простір, де гартується характер майбутніх медичних працівників, їхня стійкість, людяність та відданість своїй справі, – йдеться в повідомлені на сайті Новгород-Сіверськогофахового медичного коледжу. – Сьогодні, у часи великих викликів та випробувань для України, медична професія набула особливого, стратегічного значення. І ми з гордістю можемо сказати: наші випускники та викладачі гідно тримають медичний фронт, демонструючи високу професійну майстерність та патріотизм. За ці дев’ять десятиліть підготовлено цілу когорту високо-кваліфікованих спеціалістів, які сьогодні успішно працюють у медичних закладах по всьому світу».

Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж

​До цієї знаменної дати коледж йшов довгим шляхом невтомної і натхненної праці не одного покоління досвідчених, мудрих людей, які готували висококваліфікованих медичних спеціалістів. Це був шлях утвердження своїх принципів, пошуків, звершень, зростання та здобутків.

Це період славної історії, за якою стоять тисячі професіоналів, врятованих життів та колосальна праця багатьох поколінь. Розпочалася вона у далекому червні 1936 року із заснування медичної школи акушерок та медичних сестер.

У 1953 році було започатковано підготовку студентів за спеціальністю «Лікувальна справа».

У 1954 році, відповідно до наказу МОЗ УРСР № 404 «Про реорганізацію середніх медичних навчальних закладів УРСР», Новгород-Сіверська медична школа отримала статус медичного училища. У 2020 році медичне училище перейменовано у комунальний заклад «Новгород-Сіверський фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради.

Наразі у коледжі акредитовано дві освітньо-професійні програми: «Лікувальна справа» та «Сестринська справа».