|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:49 | 02.24.2024

Не гірше, ніж у Парижі – гінекологія онкоцентру осучаснюється

У гінекологічному відділенні Чернігівського обласного медичного центру сучасної онкології киплять ремонтні роботи. На капітальний ремонт гінекологія чекала понад тридцять років. Нарешті це сталося, і вже наступного місяця тут планують приймати пацієнтів в оновлених, комфортних умовах.

Сьогодні Чернігівський онкоцентр без перебільшень є найпотужнішою лікарнею області. Тут працюють спеціалісти, які не тільки використовують сучасні технології у лікуванні своїх пацієнтів, але й навчають інших лікарів робити лапароскопічні операції. Та попри досягнення в медицині, вигляд лікарні вже давно потрібно змінювати. Адже в деяких відділеннях капітального ремонту не було з самого відкриття медзакладу.

remonta

«Цей ремонт – це нагальна потреба, бо нічого подібного тут не було майже тридцять років, – говорить завідувач гінекологічного відділення Чернігівського онкоцентру Олександр Зуб. –А ті умови, які у нас були, зовсім не могли конкурувати з іншими лікарнями. Тому й було прийняте рішення повністю змінити вигляд і умови відділення. Ми його не тільки змінимо, але й зробимо компактнішим. Одне крило залишилося гінекологічним, а в іншому буде хіміотерапевтичне відділення. Це дуже зручно для наших пацієнтів, адже більшості з них доводиться проходити хіміотерапію. До сьогодні у нашому відділені було 45 ліжко-місць, але практика показує, що їх забагато. Адже пацієнти перебувають у стаціонарі 3-5 днів. Це стало можливо завдячуючи високоякісним лапароскопічним оперативним втручанням. Тому прийняли рішення поділити відділення на дві частини: хіміотерапевтичну і гінекологічну. Ремонт у гінекологічному маємо завершити вже в кінці вересня, а в хіміотерапевтичному – до кінця року. Капітальний ремонт цих двох відділень обійдеться приблизно в 13-14 мільйонів гривень. У нас досить гарна будівельна компанія, яка дає розстрочку на свої послуги. Адже це велика сума, і відразу її взяти десь неможливо. Тому ми залучаємо кошти з різних джерел і періодично виплачуємо гроші».

 

Дизайнерське панно і палати з душем

 

«У нас тут не просто косметичний ремонт, а капітальний, – говорить Олександр Валерійович. – Ми повністю, до основи зняли перекриття, зняли плитку, старі вікна та двері. Все буде нове, сучасне. Також спробуємо запустити централізовану вентиляційну систему. Палати будуть розраховані на двох пацієнтів. У кожній палаті буде телевізор, окрема санітарна кімната з санвузлом та душовою кабіною. Звичайно, душ в палаті просто необхідний. Взагалі, на мою думку, він мав би бути там ще від початку, коли запускали лікарню (до ремонту там буда одна санітарна кімната на все відділення, – Авт.). Та окрім двомісних безкоштовних палат, буде дві з підвищеним комфортом, які пацієнт, якщо захоче, зможе зайняти за додаткову оплату. Це буде одномісна палата з холодильником, кондиціонером, телевізором, окремим санвузлом та душем. В майбутньому плануємо поставити кондиціонер в кожну палату. На сьогодні ми вже закупили телевізори для всіх палат. Окрім палат, будуть повністю відремонтовані і закуплені нові меблі та обладнання в оглядову та маніпуляційну кімнати».

dyzayn

 

Надихалися найкращими клініками Європи

 

«Від самого початку ремонту ми вирішили, що концепцію відділення має розробити дизайнер, бо і площа дуже велика, і ми хочемо, щоб людині було максимально комфортно тут перебувати, – говорить завідуючий. – І саме інтер’єр має велике значення. Це буде зовсім інший стиль – не такий, до якого звикли наші люди. Звичний пост замінить ресепшен (адміністративна стійка, – Авт.), де все буде відкрито, а не так, як сьогодні. Ми вибрали максимально світлі тони фарби. Спробуємо додати зелені, розмістивши в холі панно зі штучного моху. Нещодавно я проходив стажування у відділенні гінекології онкологічної клініки у Франції. Звідти я й привіз ідею дизайнерського проекту, зокрема зелених панно на стінах, адже зелений колір заспокоює. Я переконаний, що наші пацієнти мають право лікуватися не в гірших умовах, ніж пацієнти в європейських клініках».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)