|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:13 | 07.25.2024

Лауреати Міжнародної літературної премії імені Марка Твена (США) за 2024 рік

Міжнародний Арт-центр «KLAS’S ARTS CENTER SAN FRANCISCO» (США, голова журі – Алекс Клас) оголосив щойно лауреатів Міжнародної літературної премії імені Марка Твена за 2024 рік. У міжнародному журі цієї почесної нагороди – голова Міжнародного Арт-центру FBG «Pegasus Brücke» Joachim Schmija (Франкфурт, Відень, Прага) та його колега Maria Schulwitz із Німеччини.

1Марк ТвенТакож почесна нагорода вручається за сприяння Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій та Всесвітньої асоціації «Глорія» (Німеччина), і Міжнародної літературно-мистецької Академії України.    

Всесвітньо відомий американський прозаїк, а також гуморист, сатирик,  публіцист і видавець  Марк Твен (його справжнє ім’я – Семюель Ленгхорн Клеменс) народився в 1835 р. у Флориді. Найпопулярніші твори – «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Вільям Фолкнер писав, що він був «першим по-справжньому американським письменником, і всі ми з тих пір – його наступники». А Ернест Хемінгуей наголошував, що «вся сучасна американська література вийшла з однієї книги Марка Твена, яка називається «Пригоди Гекльберрі Фінна».

За поданням Міжнародної літературно-мистецької Академії України, котра об’єднує відомих творчих людей із 70 країн  (президент Сергій Дзюба),   цьогорічними лауреатами престижної нагороди стали:

1. Народний поет України, прозаїк, драматург та перекладач Богдан Бойчук (США) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;

2. Український поет, літературознавець, есеїст Богдан Рубчак (США) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;

3. Український письменник Михайло Блехман (Канада) (посмертно) – за великий внесок в українську та світову літературу;

4. Докторка філологічних наук, професорка  іспанської літератури Університету Південного Іллінойсу  Ольга Бежанова (США) – за книжку «Нові співбесідники для України. Сучасна іспанська література для українців» та видатну наукову діяльність.

  Також, за поданням Міжнародної Академії діячів літератури, мистецтв і комунікацій та Всесвітньої асоціації «Глорія» (президент Олена Ананьєва, Німеччина), за визначну творчу діяльність нагороджені відомі письменники і міжнародні громадські діячі:

  5. Lubov Mosley Pivnik (USA);

  6. Tamara Aliokhina (USA);

  7. Henrich Dick (Germany);

  8. Martin Gaudreault (Canada);

 9. Johanne Bоuchard (Canada);

 10. Agschin Aliev (Azerbeijan).

 Щиро вітаємо цьогорічних лауреатів високої міжнародної нагороди!

 

Ярослав Савчин,

народний поет України,

прес-центр Міжнародної літературно-мистецької Академії України

Схожі матеріали (за тегом)