|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:22 | 06.20.2024

З руїн відновили козацьку церкву

В селі Радьківка, що на Прилуччині, відновили церкву, зведену козацькою старшиною – Раковичами.

Відповідні фото розмістили на ресурсі «Україна Інкогніта».Храм занепав і спочатку був перетворений у зерносховище при більшовиках, та доведений до напівзруйнованого стану прилуцькими «дачниками». Відродили Свято-Вознесенську церкву зусиллями настоятеля отця Петра (в миру – Павло Григорович Репетуха) та невеликого чоловічого монастиря, яким він керує. Монастир створили у 2010 році, тоді це був єдиний чоловічий монастир УПЦ КП у Чернігівській області.

234564567365

Храм до і після відбудови

3456435645

Вознесенська церква є чудовим зразком класицизму. Її звів Федір Ракович – до зруйнування Січі, бунчуковий товариш. Хутір Радьківщина, тепер село Радьківка, 4 березня 1709 року разом з млином придбав його пращур Павло Ракович, що було затверджено універсалом гетьмана Івана Скоропадського. Спочатку Павло Ракович збудував на хуторі дерев’яну церкву. Храм пережив три покоління козацької знаті, а представник четвертого покоління після Павла Раковича, бунчуковий товариш, а пізніше колезький асесор Федір Стефанович Ракович, вирішив побудувати нову муровану церкву, оскільки перша прийшла в занедбаний стан.

18 травня 1805 року храм було освячено. При більшовиках храм занепав і слугував спочатку зерноскладом. З допомогою прилуцьких «дачників» і через байдужість  районної влади розікрали підлогу, цеглу, знищили стіни…

Ще три роки тому церква стояла в руїні. І ось зусиллями отця Петра пам’ятку було відновлено.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото «Україна Інкогніта»

Схожі матеріали (за тегом)