|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:31 | 03.03.2021

Поки батьки протестують, вчителі хворіють

Досі триває дискусія між батьками, які виступають проти дистанційної форми навчання, та представниками місцевої влади. Так, 4 листопада перед стінами Чернігівської міської ради батьки протестували проти дистанційної форми навчання у школах міста.

Батьки тримали в руках плакати з написами «Батьки за традиційну освіту», «Онлайн-освіта за бажанням», «Поверніть дітей у школу», «Дистанційне навчання – деградація учнів». На акцію протесту проти дистанційної форми навчання батьки вийшли втретє. Вони сподіваються,що їх почують і дозволять дітям хоча б обирати між онлайн-навчанням і традиційним – у школі.

 

1osvd

З початком пандемії в нашій країні перед учнями, вчителями та батьками постав великий виклик – дистанційне навчання. Думок щодо нього дуже багато. Звісно, більшість батьків проти, бо щоб там не говорили «зверху», але наша освітня система зовсім не підготовлена до проведення дистанційної освіти. Самі ж батьки кажуть, що таке навчання не дає знань дитині. Серед претензій до дистанційки батьки називають велику кількість завдань на самоопрацювання та малу кількість онлайн-занять. Цілі теми діти мають самостійно розібрати і опрацювати. І добре, якщо це гуманітарний предмет, як-от українська література. А якщо це математика, геометрія, фізика? Також у багатьох школах дітям просто задають цілу купу завдань з одного предмета, а уроків по 6-7.

«Дистанційне навчання – це не якісна освіта. Ми дуже погано пережили таке навчання навесні, – говорить батько учня Андрій Пацун. – Дитина, сидячи вдома, не набере таких знань, які йому дасть вчитель в школі. Адже все має пояснювати хтось з батьків, а їм на роботу треба ходити. Дома воно сидить, батько чи мати будуть кричати на нього, а воно все одно буде своє думать».

Погоджуються з батьками і більшість вчителів, проте вони вважають найкращою формою навчання ту, коли класи ділили на дві частини. Тоді і дітей менше було, і матеріал було краще начитувати, адже багато учнів не освоїли матеріал з минулого навчального року за період, коли вони були на дистанційному навчанні.

«Дуже важко організувати дітей, – говорить учитель англійської мови. – Уроки в зумі – це добре, але багато хто грається, хтось може вимкнути звук, тобто зум не може замінити живого спілкування. Дистанційне навчання підходить для самоорганізованих дітей, а їх, на жаль, меншість».

 

Дистанційка буде, поки буде «червона» зона

 

Сьогодні заклади освіти в усьому світі намагаються пристосуватися до умов пандемії, враховуючи, що це незвичні умови. Багато країн переходить на дистанційне навчання. В Україні все вирішує карантинна зона, в якій перебуває населений пункт, і, звичайно, місцева влада. Так сталося, що Чернігів увійшов до «червоної зони» за поширенням захворюваності на коронавірус. Саме з цієї причини після термінових канікул на очне навчання дозволили вийти лише учням молодших класів. Учні ж 5-11 класів залишилися освоювати шкільну програму вдома, перед комп’ютерами та іншими гаджетами. Звичайно, дистанційне навчання ніколи не замінить той реальний формат спілкування, який є в очному, повноформатному навчанні. Більше того, дистанційну освіту майже завжди розглядали як можливість здобуття додаткових знань. Але є той факт, що «червоний» рівень епідемічної небезпеки передбачає проведення виключно дистанційних занять.

1osvd2

Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура повідомив батькам, що дистанційне навчання 5-11 класів у чернігівських школах – крок вимушений, і підстави для нього – реальні та серйозні. У той же час, щойно ситуація з COVID-19 у Чернігові покращиться і місто вийде з «червоної» зони – школи мають повернутися до звичної форми навчання.

 

Лікарі – за дистанційку

 

Зовсім іншу думку щодо повернення до навчання дітей мають лікарі. Вони запевняють, що дистанційне навчання – це найкраще запобігання розповсюдженню інфекції. Адже доведено, що діти є активними її поширювачами, хоча самі дуже рідко мають важкі симптоми. Натомість ситуація з учителями набагато гірша. Наразі в місті 108 вчителів хворіють, 37 з них мають підтверджений діагноз – коронавірус. А перед початком канікул у двох школах міста просто не було кому викладати уроки, бо більшість вчителів були на лікарняному.

«Я виступаю тільки за дистанційну освіту. Тому що діти хворіють у легкій формі, але вони вірус переносять у сім’ї, де є бабусі й дідусі, які хворіють дуже тяжко, – прокоментувала лікар-інфекціоніст Чернігівської міської лікарні №2 Оксана Баластрик. По-друге, медичного персоналу не вистачає, це один з найголовніших факторів. І третій момент: дистанційна освіта, на мою думку як лікаря, має вагомі плюси. Дитина знаходиться вдома, в теплі, у комфортних умовах, не носить важкий рюкзак. У п’ятому класі і старше вона вже самостійна або буде вчитися самостійності. Проведення зум-конференцій, робота з підручником – я не бачу в цьому проблеми. Зараз наші терапевти приймають хворих у чотири рази більше норми. Лікарі все більше хворіють – навантаження зростає ще. Також звертаюся до всіх: будь ласка, дотримуйтеся найпростіших рекомендацій, які одночасно є й найбільш дієвими. Не потрібно винаходити велосипед. Треба насамперед висипатися, пити достатньо рідини, дотримуватися маскового режиму, мити руки, вживати в їжу більше овочів і фруктів, гуляти на свіжому повітрі. Це – ті фактори імунітету, які нас зараз підтримають».

Медики просять людей з розумінням ставитися до ситуації і зменшити соціальні контакти.

«Занадто велику кількість людей, які можуть опинитися в лікарнях, система охорони здоров’я може не витримати, – говорить в .о. начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольга Малець. – Крім того, медпрацівники теж хворіють. Тоді може просто не вистачити кадрів. Ми можемо перепрофілювати й інші відділення, хоч усі їх зробити «ковідними». Але якщо не буде медичних працівників, хто лікуватиме? Крім того, може виникнути й проблема з киснем. Якщо повалиться система, що тоді? Зараз – дуже серйозна ситуація, і нам треба її стримати. Якщо діти хворіють у легкій формі, то серйозніше хворітимуть вчителі та й загалом уся маса людей, включно з пацієнтами з факторами ризику. Тому нам потрібно стримати пандемію, розтягнувши її в часі. Так, вона буде тривалою. Але ті карантинні заходи, які вводилися раніше, дали можливість медицині підготуватися. Це був запас по часу. А зараз треба дати медицині можливість справитися з такою кількістю хворих».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)