|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:52 | 06.13.2024

В’ячеслав Приліпко віддав під МРТ власний кабінет

У Козелецькій центральній районній лікарні – масштабна реконструкція. Роботи виконує підрядник із Чернігова, а замовником є Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації.

Все відбувається в рамках Президентського проекту «Велике будівництво». Чи не вперше за десятиліття лікарню чекають грандіозні зміни, і не лише зовні.

 

Медицина після реформи

 

«Реконструкція приймального відділення з відділенням невідкладної допомоги комунального некомерційного підприємства Козелецької районної ради «Козелецька центральна районна лікарня»» – так офіційно звучить назва масштабного як для Козельця проекту. Уперше за багато років районну лікарню чекають настільки значні зміни, і не лише в екстер’єрі. Але про це – пізніше…

1pasport

З упровадженням медичної реформи посада, яку займає В’ячеслав Приліпко, звучить вже не як головний лікар, а як директор. Лікар-травматолог за фахом, В’ячеслав Володимирович вже не просто лікує, а й думає про те, де взяти гроші, щоб оплатити енергоносії, вчасно видати зарплату медичному персоналу, заробити на обладнання тощо.

Медична реформа внесла свої корективи у життєдіяльність медичного закладу. Його чекала оптимізація, яка проявилася у скороченні медперсоналу, ліжок, об’єднанні відділень. Якщо раніше лікарні планували власну життєдіяльність, розраховуючи на державні субвенції, то сьогодні медицина – це вільний ринок, і директор має думати, де заробити кошти і як ними ефективно розпорядитись. Важливо все: і штатна структура, і, власне, лікувальний процес. Де правди діти: деякі заклади отримали після реформи більше фінансування, деякі – менше. Зовсім сутужно доводиться спеціалізованим медзакладам, як-от психіатричні лікарні. Однак пацієнту реформа пішла на користь – тепер кожен має змогу обирати, де лікуватись, оскільки територіально не прив’язаний до жодного медичного закладу. Головне – бути зареєстрованим у системі охорони здоров’я.

«Наші клієнти – це переважно Козелецький район і частина Київщини, – говорить В’ячеслав Приліпко. – Кошти на енергоносії та оплату комунальних послуг нам покриває районний бюджет, втім, основна сума все-таки – це кошти держави, які надходять через Національну службу здоров’я».

 

Зарплати та житло – те, що може утримати медиків

 

Навіть після оптимізації лікарня все ж залишається доволі потужним закладом в районі. Нині тут працює 300 людей, із них – 46 лікарів, 120 – середній, решта – молодший і господарський персонал.

«Основна проблема – це лікарі, адже пацієнт іде на лікаря, скільки ми не збирали прекрасних санітарок, – зізнається директор закладу. – Проблема з кадрами дійсно серйозна, оскільки головний фактор для цього – це зарплата. Зараз з’явилась юридична можливість підвищувати зарплати і ми будемо це робити за наявності коштів».

Ще один серйозний аргумент для медиків – це житло. В Козелецькому районі і зараз існує районна програма забезпечення житлом медичного персоналу. Цього року коштів на неї недостатньо, а от минулого року для первинки купували квартири.

За словами В’ячеслава Приліпка, завдяки цій програмі четверо медиків отримали житло.

Звісно, до фінансування житлової програми могла б підключитись і місцева ОТГ, однак її керівниці не до того. Адже Олена Дмитренко звикла скорочувати та закривати – як це нещодавно було з місцевим навчально-виробничим комбінатом.

На думку директора Козелецької центральної районної лікарні, суттєвим аргументом для припливу клієнтів є надання якісних послуг. А це можливо тільки за наявності якісного обладнання. І тут козелецьким медикам на виручку прийшла держава.

У рамках реалізації Президентської програми «Велике будівництво» на реконструкцію Козелецької ЦРЛ з державного бюджету виділено 7,2 мільйона гривень. За ці гроші підрядник проведе благоустрій прилеглої території, зробить під’їзд та стоянки, пішохідні доріжки, проведе утеплення фасаду. В середині будівлі буде кабінет для томографа, а також повністю відремонтують приміщення приймального відділення, зроблять частковий ремонт системи опалення, вентиляції, замінять проводку.

kabineta

Колишній кабінет головного лікаря, де стоятиме томограф

 

«Я навіть кабінетом своїм поступився заради томографа», – жартує В’ячеслав Приліпко.

 

Приймальне відділення відкриють в жовтні

 

Жарти жартами, а по завершенню реконструкції передбачається централізована закупівля міністерством нового медичного обладнання – комп’ютерного томографа та системи для ендоскопічної діагностики.

Звісно, було б добре, якби реконструкцію провели не в будівлі 1964-го року, а в довгобуді, розташованому поруч із нею. Колись це мав бути великий пологовий будинок. Будували дійсно з розмахом. Вже й навіть котельню новеньку поставили поруч, але, як завжди, не вистачило грошей. А відтоді як УКБ Чернігівської ОДА передало будівлю на баланс Козелецької селищної ради, про її подальшу щасливу долю всі забули. Так і застиг будинок-привид у своїй непорушності, мов свічка. Що з ним робити ніхто не знає.

dovgobudka

Лікарня-довгобуд на балансі ОТГ

 

«Передати цю будівлю нам на баланс – не проблема, але треба серйозні інвестиції, – розмірковує директор Козелецької ЦРЛ. – Мова йде про десятки мільйонів гривень грошових вливань. В принципі туди можна було б з часом перемістити всі відділення лікарні, а старе приміщення віддати під соціальні проекти, той самий геріатричний пансіонат».

Коли це буде і чи буде взагалі – невідомо. Наразі ж увесь Козелецький район із нетерпінням чекає завершення масштабної реконструкції старої будівлі. Планується, що вже в жовтні лікарня прийматиме пацієнтів оновленою і з новою апаратурою.

asfalya

 A тут покладуть асфальт

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)