|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:45 | 05.27.2024

Поліцейський із Бобровиці – серед найсильніших у гирьовому спорті

34-річний старший лейтенант Бобровицького відділу поліції Євген Каліберда на Всеукраїнському чемпіонаті з гирьового спорту серед поліцейських, який нещодавно відбувся в Ужгороді, посів третє місце у ваговій категорії до 78 кілограм.

Загалом участь у змаганнях взяли 188 правоохоронців. Такий результат неабияк вразив як колег-оперативників, так і самого Євгена, адже 8 із 27 суперників у його категорії займаються спортом на професійному рівні: один із них – майстер спорту міжнародного класу, два майстри спорту, п’ять кандидатів у майстри спорту. Наш герой охоче поспілкувався з кореспондентом «Чернігівщини» і розповів, що ж його, звичайного любителя гирьового спорту, привело до перемоги.

 

evkali

Євген Каліберда - на третій сходинці п’єдесталу

 

«Гирьовим спортом почав займатися у 2001-му році, – згадує оперативник. – Коли навчався у Ніжині, брав участь у змаганнях. Потім була служба у Збройних силах України. Були в мене непогані результати в спорті й під час проходження курсу первинної професійної підготовки у навчальному центрі МВС в Одесі. Та після змагань у Запоріжжі, коли я, по суті, провалив іспит на звання кандидата майстра спорту, зневірившись, перестав займатися. А рік тому знову відновив тренування».

Євген з невеликого села Озеряни, що на Бобровиччині. Чоловік зізнається, що саме гирьовий спорт – це той вид спорту, який не прив’язує до тренажерних і спортивних залів, яких, звісно, нема й ніколи не було у його населеному пункті.

«З гирями можна займатися вдома, на стадіоні, у лісі під час прогулянки… Де завгодно. Вкинув своє «знаряддя» у машину, і коли маєш вільний час – бери й тренуйся. Бо повноцінно займатися я не завжди можу, адже маю купу інших обов’язків: чергування на службі, насамперед, та й удома я – чоловік і батько двох чудових дівчат, – посміхається мій співбесідник. – Саме родина й надихає мене на якісь звершення. Ми ведемо здоровий спосіб життя. До речі, мої дівчата разом зі мною охоче займаються, бо ми любимо активний відпочинок. Разом робимо розтяжку. У гирьовому спорті дуже важливо, щоб були розтягнуті хребці, суглоби, треба вміти сідати на шпагат. У донечок є навіть маленькі гирьки, тож залюбки в ігровій формі влаштовуємо естафети, змагання і всі разом чудово проводимо дозвілля».

Колеги Євгена знали, що він займається спортом, тож коли йому подзвонили з Чернігова і запропонували увійти до збірної ГУНП в Чернігівській області, яка братиме участь у Всеукраїнському чемпіонаті з гирьового спорту, не так здивувався, як зрадів.

«До збірної увійшло семеро поліцейських. Я націлився на змагання у ваговій категорії до 78 кілограмів, але перед чемпіонатом важив 82 кілограми, – зізнається чоловік. – Зайву вагу треба було швидко скидати, щоб потрапити до бажаної вагової категорії. Дуже хотілося з’їздити на змагання, відчути цей командний дух та здобути гарні результати. Зазвичай я намагаюся бігати кожного ранку по декілька кілометрів. Тепер же до ранкового кросу додав ще й вечірній. Регулював своє харчування. І бажане стало реальним. Чесно кажучи, я націлився на першу десятку, реально оцінюючи сили своїх суперників. Та коли оголосили результат, емоції просто переповнювали».

Після змагань наш герой почав займатися ще більше. Високий результат став для нього поштовхом на нові звершення.

«Я дякую всім, хто у мене вірив. Колегам з Бобровиці та Чернігова за підтримку й нескінченні вітання. І звісно ж моїй родині, яка вірила в мене», – наголосив Євген.

 

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)