«Червона книга» не рятує: знову вбили лося

З кожним таким повідомленням Чернігівщина стає дедалі більше схожою на ареал мешкання живодерів і тотальної безкарності. У Борзнянському районі, в лісах поблизу села Омбиш, браконьєри вбили молодого лося. Оббілувати тушу зловмисники не встигли – своєчасно нагрянула поліція та лісова охорона.

 Тварини вбили лося

Трагедія відбулась в день відкриття полювання на пушного звіра. Старт сезону – справжнє свято для справжніх мисливців, а для «м’ясників» – лише черговий привід офіційно вийти на свій брудний промисел, прикриваючись мисливськими посвідченнями.

Другого листопада, на околицях села Омбиш, в угіддях ДП «Борзнянський лісгосп», знайшли тіло молодого статевозрілого самця лося! Місцеві розповідають, що бачили в болоті кількох лосів, яких гнали мисливські собаки. Через деякий час пролунали постріли. Ще за кілька хвилин побачили пораненого самця, з грудей якого юшила кров!

1aLosik2

Представник лісової охорони проводить огляд тіла

На місце події виїхали працівники патрульної поліції, рейдова бригада Борзнянського лісгоспу та їхні колеги з ДП «Ніжинське лісове господарство». Прибувши в зазначене місце, охоронці природи знайшли вбитого лося.

«Про загиблого лося місцевих єгерів з приватного мисливського господарства повідомили мисливці з села Петрівка, – розповідає міжрайонний мисливствознавець ДП «Борзнянський лісгосп» Віталій Кулик. – Їхні собаки знайшли вбиту тварину в лісі. Єгері зателефонували колегам з ДП «Ніжинське лісове господарство», а ті повідомили нас та патрульну поліцію».

1aLosik

На місці злочину

За два з половиною кілометри лісові охоронці виявили групу мисливців з Омбиша, які сиділи біля своєї будки та тягнули по чарці, таким чином відзначаючи відкриття сезону.

«Коли почали з’ясовувати обставини справи, то викликали до лісу двох петрівців – ті прийшли без зброї і повідомили, що це їхні собаки знайшли вбитого лося. Ми нікого не затримували – ні ми, ні поліція. Потім приїхали слідчі з Борзни та Ніжина, провели опис, а тіло відправили на експертизу», – каже представник лісової охорони.

Пошуки пораненого самця, про якого повідомляли місцеві селяни, тривали до ночі, однак результатів не принесли. Охоронці природи припускають, що другого лося могло і не бути.

«Кажуть, що бачили другого лося, але це лише розмови – ніхто другого лося не знайшов», – доводить Віталій Кулик.

Убитій тварині було 2,5 роки.

За фактом незаконного полювання поліція порушила кримінальну справу. У трьох мисливців з Омбиша вилучені рушниці. Триває слідство.

Розтин, який проводили ветеринари, виявив у тілі самця залишки свинцевої кулі. Всі нутрощі були перебиті. Кулю шукали з допомогою металошукача. Слідство з’ясувало, що молодого самця лося вбили з гладкоствольної рушниці, гільзи на місці злочину не було. Практика подібних злочинів свідчить про те, що винних так і не знайдуть. Це – нереально! Швидше за все, вбивці залишаться непокараними.

 Доки не вибили всю фауну

Як не печально, але те, що вносять в «Червону книгу», гине ще швидше, ніж те, на що дозволено полювати. По-перше, мисливські господарства не зацікавлені у збереженні та підтриманні популяції «червонокнижних» тварин – так би мовити, ринок, і звинувачувати бізнес в цьому – невдячна річ! Друге і найголовніше – відсутнє адекватне покарання за браконьєрство. Адже не є таємницею, що більшість браконьєрів – це люди заможні: з дорогими тепловізорами, рушницями, технікою та безпілотниками. Саме під них наші мандаторії в парламенті залишили законодавчі лазівки, які дозволяють залишати подібні речі безкарними. Та й мізерні штрафи не зупиняють кровожерливих браконьєрів. Вихід один – посилити відповідальність за незаконне полювання. І тут далеко ходити не треба, поруч хороший приклад – Республіка Білорусь! Там тільки за увімкнені фари в мисливських угіддях і відмову зупинитись на вимогу єгеря – конфіскація транспортного засобу. За незаконно добуту тварину – реальні тюремні строки. Тож у цій ситуації риба гниє з голови, і чим швидше народні депутати внесуть зміни до Кримінального кодексу, тим більші шанси на збереження біологічного різноманіття в наших лісах.

 Віталій НАЗАРЕНКО, фото лісової охорони

Схожі матеріали (за тегом)