|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:34 | 12.01.2021

Перші протести громад і лісівників Перші протести громад і лісівників

Назад дороги немає: семенівці вийшли під Кабмін

Боротьба за збереження Семенівського лісгоспу набирає обертів.

Услід за зустрічами і переговорами в Чернігівській ОДА, які так і не принесли бажаного результату, профспілкова організація ДП «Семенівське лісове господарство» подала позов до суду з вимогою скасувати Наказ на той час виконувача обов’язків Голови Держлісагентства про ліквідацію держпідприємства. Днями представники Семенівщини на чолі з головою громади Сергієм Деденком приєдналися до акції протесту під будівлею Уряду. Що виїздили і чого домоглися семенівці?

 

Профспілка ДП «Семенівське лісове господарство» – не єдина на Чернігівщині, яка подала до суду на скасування Наказу керівника Держлісагентства. Разом із семенівцями до суду пішли і представники трудового колективу також прикордонного і не менш успішного Добрянського лісового господарства – його хочуть приєднати до менш успішної Городні. Втім, поки що тільки семенівці найбільш активно включились у боротьбу за збереження лісгоспу. Очолив її (що гріха таїти?) голова Семенівської міськради Сергій Деденко. Кому, як не йому найбільше переживати? Адже навіть часткова втрата після перереєстрації підприємства понад 11 мільйонів гривень, що становить 15% власних надходжень бюджету, буде катастрофою для міського бюджету, який і так є дефіцитним.

semprot2

Семенівці просять не знищувати прикордонний лісгосп

 

«Ми дізналися, що буде бастувати Фастівський лісгосп, тому вирішили приєднатись до акції під Кабміном, – розповідає Сергій Деденко. – На жаль, нас було поки що небагато – всього шість чоловік із Семенівки. Запрошували Добрянку і Холми, але в них щось там не вийшло», – продовжує голова Семенівської громади.

За його словами, протест під будівлею Уряду закінчився нічим.

«До нас вийшов якийсь чиновник із Секретаріату Кабміну, приходили представники Держлісагентства – в черговий раз поговорили ні про що. Нас завели в якийсь кабінет. Із міністрів до нас ніхто не вийшов», – пояснює Сергій Іванович.

Що стосується судового процесу, то як пояснив голова профспілки ДП «Семенівське лісове господарство» Леонід Ірха, профспілка подалапозов і чекає першого судового засідання.

Представники Семенівщини також поділилися інсайдом із стін Державного агентства лісових ресурсів України.

«У нас є інформація, що по Україні до суду на скасування Наказу про ліквідацію підприємств подало 18 лісгоспів», – говорить Сергій Деденко.

Судячи з усього, рух за збереження лісгоспів поки що неорганізований і хаотичний, однак треба визнати, що він тільки зароджується. Слабкість цього руху – одна: кожен із лісгоспів готовий відступити під гарантії збереження їхнього підприємства. Наразі ж боротьба тільки починається.

«Ми створили закриту групу у «вотсап» і намагаємось спільно координувати нашу діяльність. Хочемо провести численну акцію. Поки що думаємо над термінами», – поділився планами Сергій Деденко.

До слова, в Чернігівській облдержадміністрації відбулося три тематичні зустрічі за участі голови ОДА В’ячеслава Чауса. Крайня з них – за участі голови Держлісагентства.

За словами представників Семенівського лісгоспу, їм ніхто не показав економічних розрахунків і не пояснив логіки такого структурного об’єднання.

«Пообіцяли, що все буде добре і всіх людей залишать, але я думаю, що все це – локшина на наші вуха», – коментує результат перемовин керівник Семенівської громади Сергій Деденко. – Процес ліквідації триватиме до 31-го грудня. З першого січня нового року лісгосп ліквідують. У нас немає іншої дороги, як до кінця боротися за збереження нашого підприємства».

Нагадаємо, реформу Держлісагентства голови громад охрестили «таємною». Все через те, що ніхто не проводив жодних консультацій та обговорень, а головне – не бачив аргументів.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Сергія Деденка

Схожі матеріали (за тегом)