|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:57 | 10.19.2021

Тарифи на газ: який підходить саме вам?

Після відкриття ринку газу з’явився не один десяток газових компаній, які пропонують різні тарифи на газ. Конкуренція за споживачів дала своє, і наразі є з чого обирати.

Так, цьогоріч ТОВ «Чернігівгаз Збут» розробило для своїх споживачів три нові тарифи, аби кожний клієнт зміг обрати той, який підходить саме йому. Які тарифи запропонувало ТОВ «Чернігівгаз Збут» та як вибрати найвигіднішу пропозицію – дізнавалися у директора Івана Лусти.

 2ivlusta

«Нещодавно до правил постачання природного газу були внесені суттєві зміни, – говорить директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – І як на мене найважливіші – це запровадження тарифів з фіксованою ціною. Наразі в нашій компанії діє три тарифи: однин місячний і два річних із фіксованою ціною. Хоча спершу ми анонсували чотири тарифи, та через ріст цін один довелося заморозити».

 

«Твій газ річний»

 

Це стабільна ціна протягом року. З 1 травня всі споживчі природного газу, які обслуговуються в ТОВ «Чернігівгаз Збут» автоматом були переведені на тариф «Твій газ річний». Ціна для них не зростатиме впродовж року і становитиме 7.99 грн за кожен використаний кубометр як влітку, так і взимку.

«Тобто з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року діятиме єдиний тариф, – говорить Іван Луста. – Він складає 7.99 грн. Жодних переплат чи оплати наперед. Все, як і раніше: споживач сплачує лише за спожитий об’єм газу за вже фіксованою ціною. І це, до речі, одна з найнижчих цін в країні».

 

«Твій газ місячний»

 

Місячний тариф досить простий: ви платите за газ по тарифу, який визначається поточною ситуацією на ринку. Тобто ціна кубометра газу може змінюватися щомісяця. І хоча в липні вартість газу на місяць складає 7.99 грн, проте вже зараз зрозуміло, що це невигідний тариф не лише для зимового сезону, але й для літнього. Адже ціна газ почала стрімко зростати на енергетичних ринках. Саме тому з 1 серпня ТОВ «Чернігівгаз Збут» припиняє дію тарифу «Твій газ місячний».

«Що таке місячний тариф? Це коли немає сталої ціни на газ, вона залежить від коливання вартості природного газу на енергетичних біржах. Тобто ціна тут встановлюється кожен місяць, – говорить Іван Миколайович. – Візьмемо для прикладу минулий рік, тому що в цьому році таких показників немає. Минулого року з січня місяця почалося падіння вартості природного газу, він тоді дійшов до ціни трохи нижчої від чотирьох гривень. Тобто падало споживання газу, було зменшення ціни. І в такому випадку цей тариф був би досить економним. Цьогоріч, на жаль, усе навпаки. Ціна природного газу з травня місяця почала стрімко рости. І майже кожен день на біржі ціна на газ зростає. Не знижується, як багато хто прогнозував на літо, а зростає! На сьогодні вона складає більше 12 гривень за куб. Тому з 1 липня буде припинено прийом заявок на тариф «Твій газ місячний». Хочу наголосити, що діючі підписники цього тарифу в липні споживатимуть газ за ціною 7.99 грн за метр кубічний».

 

«Твій газ на зиму»

 

Цей тариф аналогічний минулорічній акції «Твоя Енергонезалежність». Людина влітку тоді купувала визначений нею об’єм газу за «літньою» ціною – від 4,5 до 5,5 гривень. Всі, хто скористався цією пропозицією, не пошкодували, бо взимку газ вже був по 8, 9 і навіть 10 гривень. Подібний тариф ТОВ «Чернігівгаз збут» анонсував і цього року під назвою «Твій газ на зиму». Проте наразі його заморозили. І скоріш за все, цього року він не працюватиме.

«Дійсно ми спершу анонсували, а наразі заморозили, бо цьогоріч навпаки йде не падіння ціни на газ влітку, а навпаки – зростання, – пояснює Іван Миколайович. – На жаль, це ринок, і він так себе показує. Знаю, що багато наших клієнтів, які торік оцінили перевагу завчасного придбання газу на весь опалювальний сезон, чекали на запуск саме цього тарифу. Та зважаючи на ситуацію на ринку природного газу та неможливість придбати дешевий ресурс і запропонувати привабливі умови створення власного газового запасу, ми не бачимо поки перспектив запуску цього тарифу у поточному році. Але наразі ми запропонували ще кращу пропозицію – тариф «Твій газ рівномірний платіж».

 

«Твій газ рівномірний платіж»

 

Саме цей тариф називають найкращим і найвигіднішим для споживачів, які опалюються газом. Адже перейшовши на нього, люди більше не будуть платити по дві-три, а дехто й по чотири тисячі гривень за газ взимку в сезон опалення. Підключити тариф «Твій газ рівномірний платіж» можна до 31 серпня 2021 року.

«Тариф «Твій газ рівномірний платіж», на мою думку, найкращий, – говорить Іван Луста. – Чому він кращий? Тому що людина, підключившись до нього, сплачуватиме рівними частинами, протягом року за фіксованою ціною за газ. Тобто взимку людина сплатить до 40% менше, ніж платила б у попередні роки. Сам розподіл оплати на однакові платежі протягом дії тарифу – це така собі страховка споживача від надмірних затрат і від накопичення боргів. Тобто споживач, маючи дохід в 4-5 тисяч на місяць, сплачуватиме, наприклад, по 800 гривень щомісяця, а не так, що влітку копійки, а взимку – всі чотири тисячі. Це якщо по-простому. Обмеження по переходу на цей тариф мають ті споживачі, у кого є заборгованість за попередні місяці. На цей тариф я б радив переходити тим споживачам, які використовують велику кількість газу для опалення, тоді це дійсно найвигідніша пропозиція на сьогодні. Бо якщо це лише плита, то людина і так має майже рівномірний платіж, бо кожний місяць, по суті, платить одну й ту ж суму».

Місячний платіж за цим тарифом вираховується досить просто. Береться загальний об’єм використаного природного газу за попередній рік, множиться на фіксовану суму 7.99 і ділиться на 11 місяців. Чому на одинадцять? Тому що тариф був запущений у травні, і тим, хто підключився у травні, ділилося на 12 місяців, тим хто підключився в червні ділитимуть на 11 місяців, у липні – на 10 місяців, а в серпні – на 9 місяців. Так отримуємо плановий щомісячний платіж. Його споживач сплачуватиме кожного місяця до квітня 2022 року.

«Для клієнтів, які спалюють значні обсяги газу, ми розрахували плановий щомісячний платіж, – говорить Іван Луста. – Вони разом із квитанціями отримали повідомлення з усіма умовами тарифного плану і орієнтовним щомісячним платежем. Якщо вийде так, що споживач використає менше газу, ніж було заплановано, то сплачені кошти залишаться на рахунках споживачів. Потім людина може написати заяву і ми зарахуємо їх на майбутні платежі, або ми повертаємо гроші на картку. І до речі, якщо фактично використаний обсяг буде більшим за запланований по тарифу «Рівномірний», то в кінці опалювального сезону «надлишкові» куби вона сплатить за ціною 7.99 гривень, а не за тією, яка буде у травні».

 

Як перейти на новий тариф

 

Починаючи з 1 травня всіх без виключення споживачі ТОВ «Чернігівгаз Збут» було автоматично переведено на тариф «Річний». Тобто цілий рік за кожний використаний кубометр газу людина сплачуватиме 7.99 гривень. Для того, що перевестись на будь який інший з вище запропонованих, потрібно написати заву.

«Можна звернутися до будь якого нашого центру обслуговування клієнтів, - пояснює Іван Луста. - Можна прийти прямо до нас в головний офіс. Можна заявитися через вайбер бот, через 104 юа, можна зайти на сайт нашого підприємства, можна зайти на сайт «Твій рівномірний платіж» і там вибрати заву приєднання. Обов’язково, щоб був телефон. Договір діє рік на час опалювального сезону, тобто до 30 квітня 2022 року. При переході між тарифами внесені раніше кошти нікуди не подінуться, вони залишаться на рахунках споживачів, як переплата й можуть бути використані для оплати газу за іншим тарифом.»

 

Нові тарифи на субсидії не впливають!

Сьогодні у багатьох споживачі залишається одне найголовніше питання: чи вплине будь-який із запропонованих тарифів на виплату субсидій та пільг? Ні! Всі субсидіъ та пільги у людей залишаються.

«Пільги призначаються на норму, на визначену ціну, і на опалювальний сезон або на рік, – пояснює Іван Луста. – І перехід на будь-який із наших тарифів жодним чином не вплине на субсидії. Зараз же людям тільки готівкою нараховуються субсидії, і тому людина отримала субсидію, яку їй передбачила держава на визначений термін – і вже сама розпоряджається цими грошима».

 

Боржників поки не відключають, борються в суді

 

Тільки закінчився опалювальний сезон і досить значно зросла заборгованість по виплатах за використаний газ. І поки діє карантин, боржників відключати від газопостачання компанія не має права. Тому зараз бореться з неплатниками в судах. І вже є перші результати.

«Боротьба з неплатниками через карантин зараз одна – суди, – говорить Іван Луста. – Доки діє карантин, ми не маємо права відключати від газопостачання таких споживачів. Тому подаємо в суди. Наразі вже близько 11 мільйонів гривень боргів пройшли через суди і лежать у виконавчій службі. Ми також намагаємося попередити ще перед судом людину, що треба платити зараз, бо потім буде ще більше боргу. Адже треба буде і виконавчій службі сплатити. Ми направляємо боржникам листи з розрахунками, скільки людина сплатить понад, якщо дійде до виконавчої служби. Також проводимо реструктуризацію боргів».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)