|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:20 | 12.07.2021

Тетяна Ковчежнюк Тетяна Ковчежнюк

Громада успішна, коли її голова професійна і цілеспрямована

Передвиборча кампанія вийшла на фінішну пряму, обіцянки кандидатів стають все більш амбітними, а іноді навіть нездійсненними. Та тільки чи зможуть вони все те виконати, що пишуть у своїх передвиборних програмах? Та й взагалі чи може безробітна людина забезпечити розвиток громади?

На голову Бобровицької ОТГ претендують шестеро кандидатів, серед яких і чинна голова Тетяна Ковчежнюк, котра за роки своєї роботи вже чимало зробила для громади. Тетяна Миколаївна – це чесна і порядна людина, яка знає все, що стосується її компетенції. І знає всі проблеми не лише кожного з сіл, які входять до складу Бобровицької громади, а буквально кожної вулиці. А часом здається, що чи не кожної людини. Сьогодні Бобровицька громада є однією з найбільших не тільки на Чернігівщині, але й в України. І хоча після її створення минуло лишень три роки, тут вже помітні чималі зміни. І в першу чергу це заслуга Тетяни Миколаївни.

 

«У нас досить велика територіально громада, і охопити все й відразу ми не можемо, але поступово намагаємося покращувати життя всіх,бо в мене як у голови була прерогатива – розвиватися в громаді мають всі населенні пункти однаково, – говорить голова Бобровицької ОТГ Тетяна Ковчежнюк. – Своєю співпрацею за ці три роки ми довели, що стараємося підтримувати розвиток усіх колишніх сільрад, а їх аж 18, які об’єдналися навколо Бобровиці. У нас не було такого, що одним давали, а іншим – нічого. Наприклад, світло по вулицях проводимо у всіх селах: десь повністю зробили, десь частково, десь проект розробили, але точно нікого не обділили. Ми постійно працюємо над проблемами, які треба вирішувати саме для людей. Але це, звичайно, завдяки тісній співпраці депутатського корпусу, старост сіл і допомозі базових господарств ТОВ «Земля і воля», ПП «Агропрогрес», ТОВ «Козацьке», СФГ «Вікторія».Взяти хоча б ситуацію з очисними спорудами: якби не ініціатива Леоніда Яковишина, я навіть не знаю, що б ми зараз робили. Всі ми знаємо, що держава на період жорсткого карантину надала податкову пільгу підприємцям. І ФОПи, які не працювали, дійсно нею скористалися. Та Леонід Григорович тоді звернувся до керівників сільгосппідприємств із пропозицією не користуватися цією пільгою. І наші сільгоспвиробники дослухалися до нього. Тому наша ОТГ зайняла третє місце в області по наповненості бюджету, і за ці кошти ми зараз вирішуємо питання очисних споруд. Адже весь цей час у нас був укладений договір з молокозаводом, який уже давно не працює, на роботу очисних споруд. Та нещодавно власник молокозаводу прислав листа з повідомленням, що договір оренди очисних споруд закінчується 31 жовтня і продовжувати його не будуть. Тому всі ці кошти з перевиконання бюджету ми кинули на те, щоб збудувати резервну лінію, бо якщо її не зробити вже в листопаді, всі нечистоти підуть на площу.

 

1aadoldrom

Голова громади спілкується з виборцями Старій Басані

 

На баланс об’єднаної громади передані 18 шкіл і 14 закладів дошкільної освіти. І ми від самого свого створення вирішили направити всі свої сили на покращення матеріально-технічної бази освітніх навчальних закладів. За ці роки ми зробили реконструкцію даху Кобижчанського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів, переробили систему газопостачання Бобровицького ліцею, Кобижчанського, Марковецького, Петрівського закладів середньої освіти. Провели капітальний ремонт системи опалення Бобровицького ліцею, облаштували внутрішні санвузли у восьми закладах середньої освіти, зробили їдальню у Пісківському ЗЗСО. Для дітей з особливими потребами відкрили інклюзивно-ресурсний центр. У селах Петрівка та Рудьківка відкрили дитячі садки.

Також підтримуємо наших медиків. Два попередні роки наша громада на районний бюджет перераховувала додаткову дотацію, на доплату заробітної плати медпрацівникам. Вони є жителями громади, і їх не можна лишати без зарплати. Хоча інші громади такого не робили. Також міська рада прийняла декілька медичних пакетів, які зараз фінансуються. Чимало коштів цього року було виділено і для боротьби з коронавірусною інфекцією».

І хоча робота голови – то нелегка праця, та Тетяна Миколаївна з усім справляється з посмішкою на обличчі. Адже переконана: для того, щоб працювати якісно, потрібно знати свою справу і любити її.

«Я дуже люблю свою роботу, – зізнається Тетяна Миколаївна. – Я завжди відкрита для людей. Незалежно від того, котра година робочого дня, обід – не обід, але якщо людина прийшла, то лише з якоюсь проблемою. Насамперед її слід вислухати. І їй треба обов’язково порадити, посприяти, допомогти – хоча б морально. Та й чимось зарадити, якщо це в моїх силах. На перший погляд здається, що це дуже просто. А насправді робота з людьми – це не так вже й легко, адже всі вони різні, і проблеми у всіх різні. Та я сміливо можу дивитися в очі усім, бо роблю все можливе, щоб кожен житель громади не почувався покинутим».

Планів на роботу у Тетяни Ковчежнюк – аж дух захоплює! Уже наступного року в Бобровиці планується реалізувати масштабний і важливий для жителів міста проект водопостачання.

1aavodogin

Наступного року для Бобровицького водогону пробурять дві нові глибинні свердловини

 

«Плануємо додати ще одну свердловину і з'єднати її зі тією, яка знаходиться біля цукрового заводу. Це дасть змогу повноцінно забезпечити водою жителів Бобровиці в літній період. Цей проект ми плануємо провести за кошти місцевого бюджету».

До 1 листопада цього року завершити будівництво резервної лінії каналізаційних споруд, наступного року продовжать проводити світло по селах, планують реконструкцію площі в Бобровиці, на стадіоні збудувати цілу льодову арену зі спеціальним покриттям для літнього і зимового використання, встановлюватимуть дитячі майданчики, будуватимуть дороги і асфальтуватимуть вулиці… Та чи здійсняться всі ці задуми – покажуть вибори. Адже все це буде реалізовано, якщо жителі громади підтримають Тетяну Ковчежнюк.

«Потрібно розуміти, що коли прийде нова людина, якою б хорошою вона не була, все одно розвиток громади зупиниться на півтора-два роки, – говорить директор ТОВ «Козацьке» Сергій Чубовський. – Тому що нова людина має освоїтися, набрати нову команду. Тому, на моє переконання, люди мають підтримати свою теперішню голову Тетяну Миколаївну і тим самим продовжити розвиток своєї громади».

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)