«Це більше, ніж рішення щодо одного закладу. Це приклад того, що голос педагогів, батьків і громадськості має силу, коли поруч є люди, готові підтримати. Дякуємо за позицію, людяність і реальні дії заради дітей та освіти України», – написала член батьківського комітету ліцею Юлія Болох.
Історія функціонування навчального закладу бере початок з 1993 року. Нині ліцей є загальноосвітнім навчальним закладом ІІІ ступеня із профільним навчанням, який працює в режимі школи-інтернату та функціонує на базі одного з найстаріших вищих навчальних закладів України – Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Десятиліттями складені історичні традиції, Гоголівський науково-методичний центр, музей Миколи Гоголя, картинна галерея, унікальна бібліотека, Музей рідкісної книги, кілька читальних залів, а також можливість безпосереднього спілкування з науковцями створюють ту особливу атмосферу, яка дозволяє вважати ліцей осередком формування української еліти. Сьогодні в закладі навчається 176 учнів. Це обдарована молодь, випускники дев’ятих класів із різних районів Чернігівщини, що вступили до профільних класів: філології, іноземних мов та фізико-математичного профілю. Звісно ж, ліцей – це не лише про учнів, але й про педагогів – з 64 учителів 17 мають наукові ступені та звання. Тож питання ліквідації закладу не можна ставити в один ряд з ліквідацією малокомплектної сільської школи, адже Ніжинський обласний педагогічний ліцей є, без перебільшення, кузнею наукових кадрів для Чернігівщини, де здебільшого навчаються талановиті діти з сільської глибинки.
Віталій НАЗАРЕНКО