У Чернігові суд призначив 7 років ув’язнення чоловікові, який за гроші допомагав двом військовозобов’язаним виїхати з України під час воєнного стану. Також суд постановив конфіскувати його майно.

Як повідомили в Чернігівській обласній прокуратурі, схема працювала через громадську організацію. У 2022 році чоловік подавав до Міністерства інфраструктури листи з неправдивою інформацією. У документах двох чоловіків призовного віку вказували як водіїв, які нібито мали перевозити гуманітарні вантажі.
На підставі цих листів їм оформлювали дозвіл на виїзд за кордон, а відповідні дані вносили до системи «Шлях».
Насправді, за даними прокуратури, чоловіки не були пов’язані з гуманітарною діяльністю організації. За кордон вони виїжджали, щоб уникнути мобілізації.
Прокуратура зазначає, що обвинувачений діяв у складі організованої групи та отримував за свою допомогу гроші. У суді він своєї вини не визнав.
Деснянський районний суд Чернігова, оцінивши докази сторони обвинувачення, визнав чоловіка винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та незаконному переправленні людей через державний кордон. Вирок — 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.