|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 11:59 | 06.23.2024

У Десні побудують «підземну школу»

У Десні побудують «підземну школу»

Литва до кінця цього року планує побудувати шість підземних шкіл у Чернігівській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській, а також у Харківській областях. В Чернігівській області таке укриття буде на території селища Десна у місцевому ліцеї.

Литовська Республіка виділяє кошти на будівництво великих шкіл-бомбосховищ у шести областях України, по одній у кожному регіоні.

«У названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. І це – будівництво «з нуля», в місцях, де раніше укриттів не було. Серед іншого безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Наша мета – аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. Гадаю, ми зможемо закінчити це будівництво вже цього року», – зазначив в інтерв'ю «Укрінформу» керівник литовських програм «Co-create Future of Ukraine» Артурас Жарновскіс.

На Чернігівщині для реалізації цього проекту було обрано Деснянський ліцей. Орієнтовна вартість безпосередніх робіт та розробки проєктно-кошторисної документації складе 2,6 мільйона євро. Наразі вже підписано відповідний меморандум між Деснянською громадою та Литовською Республікою.

«Ми запропонували МОНУ на розгляд 5 закладів освіти, які потребували будівництва укриття. Міністерство, провівши виїзні зустрічі, визначило Деснянський ліцей як такий, що найбільше відповідає вимогам донорів, – розповідає начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Юрій Музика. – У ньому навчається 656 учнів у змішаній формі. Будівництво укриття дасть змогу організувати освітній процес очно. Водночас сховищем користуватимуться вихованці дошкільного навчального закладу, що знаходиться в приміщенні ліцею».

За словами Артураса Жарновскіса, за інших умов такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати для будь-якого дозвілля в позаурочний час.

«Там будуть безпечні для воєнного часу школи-укриття. У мирний час вони можуть використовуватися як багатофункціональні приміщення – спортивні, розважальні тощо», – сказав Жарновскіс.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)