|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:53 | 06.15.2024

У Линовицькій ОТГ займаються довкіллям

Сіверський інститут регіональних досліджень відзняв фільм про Линовицьку об’єднану територіальну громаду «Линовиця та довкілля: зміни, що настають». Головна його ідея – ставлення жителів громади до свого довкілля з огляду на існуючі побутові та промислові проблеми, пов’язані з діяльністю цукрового заводу та агропромислових підприємств.

lynovycyaЛиновицька ОТГ, яка є однією з найбільших громад Прилуцького району, була утворена 2017 році. Вона має значний економічний, науковий і культурний потенціал, багаті природні та трудові ресурси, має славетну історію, насичену сучасність і великі перспективи у майбутньому.
Сама Линовиця відома всій Україні тим, що на її території лишився єдиний діючий в Чернігівській області цукровий завод, а також за присвятою поеми Тараса Шевченка «Кавказ» (Линовиця – батьківщина Якова де Бальмена). Також тут є два старовинні парки, каскад ставків, річка Удай та інші культурні і природні пам’ятки в навколишніх селах. І якщо парки несуть позитивний вплив на навколишнє середовище, то про завод, про розширення елеваторів та про виробництво біогазів цього сказати не можна. У відеофільмі громада показує, як поєднує розвиток промисловості з чистим довкіллям, та привабливість території для життя туризму та відпочинку. Ці питання вдається вирішувати за допомогою розробки та запровадження власної політики охорони навколишнього середовища з залученням якомога більшої кількості місцевих жителів. Адже впровадження природоохоронних заходів покликане забезпечити сталий економічний та соціальний розвиток громади. І першим кроком стало дослідження екологічного стану довкілля на основі вибіркових лабораторних вимірів станів атмосферного повітря, водних та земельних ресурсів біорізноманіття та його особливостей. Отриманні дані стали основою для проведення першого дослідження навколишнього середовища Линовицької громади.
«Це дуже важливо, щоб громада могла мати свіжі дані з екологічних проблем, які можуть виникнути на її території або які треба попередити, створивши програми з захисту довкілля на території нашої громади, – говорить завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Юрій Карпенко. – А розробка екологічно-стратегічної оцінки для громади сьогодні є обов’язковою для реалізації всіх інших планів, програм. Цей компонент важливий і обов’язковий для розбудови екологічної політики будь якої громади».
Линовицька громада вже напрацювала необхідні документи, які є основою для наступних рішень захисту довкілля. Продемонстровані зміни в громаді, висловлені думки експертів та представників Линовицької спільноти є прикладом для жителів інших громад, які так само можуть та повинні турбуватися про довкілля, забезпечуючи баланс між своїми сьогоднішніми потребами та турботою про нащадків.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)