|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 14:15 | 06.20.2024

Зупинилося серце заводу

50-тонний прес на Смолинському торфозаводі філії ДП «Чернігівторф», що виготовляє торф’яні брикети, поламався і не підлягає відновленню. Зношеність пресу – 100%! Це – єдиний прес, який виготовляв дешеву паливну альтернативу газу – торфобрикети ліцензованої якості. Про це повідомили на держпідприємстві.

Відтепер державний завод не зможе виготовляти брикети, від чого постраждають не лише 70 працівників підприємства, які ризикують залишитися без роботи, але й низка соціальних бюджетних установ, котрі вже провели відповідні паливні тендери, але не отримають торфу через його відсутність.

Нагадаємо, минуло більше року з того часу, коли міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насаликпообіцяв виділити для «Смолинського торфозаводу» філії ДП «Чернігівторф» 15 мільйонів гривень на оновлення виробничо-технічної бази. Це – європейські кошти, які передбачалося витратити на «Укренерго», але вони були виділені на потреби торфозаводу і навіть пройшли відповідне погодження в бюджетному комітеті парламенту.

«До цього часу 15 мільйонів гривень «висять» на рахунках ДК «Укрторф», керівництво якого намагається всіляко дестабілізувати роботу ДП «Чернігівторф» з метою подальшого розкрадання бюджетних коштів та доведення до банкрутства галузі, – говорить лідер профспілки ДП «Чернігівторф» Андрій Страхов. – Ми взиваємо до розуму посадовців на місцях: почуйте нас, адже одних відписок не досить! Під загрозою сезон заготівлі фрезерного торфу і саме існування заводу».

Профспілковий лідер також наголосив, що такого попиту на продукцію заводів не було останні 10 років. Нерозумно державі рубати голову курці, яка несе золоті яйця. Особливо, коли мова йде про дешеву альтернативу російському газу.

Віталій НАЗАРЕНКО, фото з сайту Смолинського торфозаводу

Схожі матеріали (за тегом)