|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:44 | 09.27.2021

У Бобровиці вирішують головну екологічну проблему

У Бобровиці взялися за будівництво резервних інженерних мереж для обслуговування очисних споруд. Нині триває розчищення території. За результатами проведеного аукціону, переможцем – виконавцем робіт стало приватне підприємство «Будпласт-2». Замовником є Бобровицька міська рада. Ціна питання – 3 мільйони 936 тисяч гривень.

Чверть століття Бобровицький молокозавод утримував компресорну насосну станцію. До очисних споруд вона перекачувала нечистоти не лише самого підприємства, а й чималої частини міста. Після того, як у заводу з’явився новий власник і підприємство стало філією «Буринського молокозаводу» з бобровицьким комунальним підприємством «Міськдобробут» було укладено договір на оплату утилізації стоків.

1abobbldg

«Нинішні власники молокозаводу, надіслали нам повідомлення, що з 1 листопада договір на оренду очисних споруд буде розірвано. Для того, щоб побудувати нові очисні споруди потрібна «астрономічна» сума, – пояснює голова Бобровицької ОТГ Тетяна Ковчежнюк. – А проблему треба вирішувати негайно, бо це – екологія міста. Наразі було ухвалено рішення побудувати резервні інженерні мережі для обслуговування очисних споруд. У вирішенні питання брали участь і перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації, і керівник департаменту ЖКГ. Проект розроблено і затверджено. Проведено тендер із дотриманням всіх вимог. Приватне підприємство, яке стало переможцем, вже розпочало роботи. Буде встановлено насосну станцію та проведено мережу каналізаційних труб. Гарантію з експлуатації дають щонайменше на десять років. Наразі це єдиний правильний вихід із ситуації. За цей час ми зможемо залучити власні кошти і кошти природоохоронного фонду та розпочати будівництво стаціонарних нових очисних споруд».

Згідно з договором, роботи мають бути завершені до 1 листопада. Після введення в експлуатацію резервні інженерні мережі для обслуговування очисних споруд будуть передані на баланс Бобровицького комунального підприємства, яке їх і обслуговуватиме.

 

Сніжана БОЖОК, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)