Валентина Бусол, Любов Скорина, Любов Смолянко Валентина Бусол, Любов Скорина, Любов Смолянко

В Орлівці все тримається на жінках

У моряків є така прикмета, що жінка на кораблі – до біди. В селі Орлівка Куликівської ОТГ не один рік доводять, що жінка біля керма – це на щастя, розвиток громади і благополуччя її жителів.

В Орлівці, можна сказати, все базується на активних жінках. Тут вони керують всіма найнеобхіднішими установами. І в них це чудово виходить, адже є бажання і любов до свого села, а ще жінки дуже відповідальні, вони ставляться до всього, що роблять дуже серйозно.

 

Село Орлівка було засноване майже 400 років тому, і сьогодні тут – понад 700 жителів. Воно велике, гарне і затишне, а головне – має все необхідне для комфортного життя. Тут є школа, дитячий садок, магазини, аптека, пошта, амбулаторія, будинок для пристарілих, бібліотека, клуб і навіть ветеринарне відділення. А ще село є рекордсменом по кількості малих фермерських господарств, та це й не дивно, бо колись у місцевому колгоспі було найбільше земель у всьому районі.

Сьогодні Орлівка входить до складу Куликівської ОТГ, з якою ось уже три роки розвивається. Дбає ж про Орлівку сильна і мудра жінка, колись – голова, а зараз виконувачка обов’язків старости Валентина Бусол. Саме завдяки її завзяттю і наполегливій щоденній праці Орлівка з кожним днем стає все кращою. Пані Валентина знає всі проблеми села, кожної його вулиці. А часом, здається, і чи не кожної родини. Бо живе і працює в рідному селі. Тому відчуває ту атмосферу і той дух людей, які тут мешкають, дбаючи про своє сьогодення і майбутнє дітей.

Колишня секретарка сільради, потім голова сільради, а сьогодні староста – зовсім не кабінетна працівниця. Вона постійно в клопотах. Її цінують і люблять в громаді.Та як то кажуть, один у полі не воїн. Так і тут, завжди і в усьому допомагають їй депутатка від Орлівки та адміністраторка відділу ЦНАПу Любов Смолянко. Любов Семенівна працювала 25 років бухгалтером у сільській раді. Не стоїть осторонь і місцева фермерка Любов Скорина, і директорка школи, і директорка будинку для літніх людей. Вони активно беруть участь у громадському житті вболівають за добробут села.

 

Розпочали зі світла і сміття

 

«Звичайно, коли тільки починався процес децентралізації, наші люди боялися, що після об’єднання на село будуть менше звертати уваги, бо, по суті, всі кошти – в бюджеті Куликівської громади. На місцях немає нічого, – говорить Любов Станіславівна. – Та всі страхи виявилися марними. Ми нормально почуваємось, багато роботи зробили за ці роки. І громада приділяє велику увагу нам».

За цей час у селі вже провели освітлення, забезпечили якісною питною водою селян та навіть організували роздільний збір сміття.

«Перше, що ми зробили, – це освітлення вулиць. Правда, ще не повністю, але переважна більшість має освітлення. Також за допомогою фермера Любов Скорини, яка надає техніку, організували вивіз сміття з-під самих дворів у людей. Всі вже звикли і виносять у визначений день. Також у селі є спеціальні контейнери для пластику. І я вражена, що наші люди досить швидко привчилися відділяти пластикові пляшки від іншого сміття. При комунальному господарстві, яке діє в Куликівській ОТГ, у кожному селі є свої працівники. Є людина, яка займається благоустроєм села і отримує за це заробітну плату, – говорить Валентина Бусол. – Є і в нас працівник по благоустрою, який косить траву на узбіччі, слідкує за кладовищем, обкошує бур’яни, поросль, слідкує, щоб по селу було чисто».

 

Кринице, дай води напитися

 

1sverdlovВода, що зникає із криниць – це проблема багатьох населених пунктів. Тож в Орлівці вирішили, що селу потрібна водозабірна свердловина, з якої люди мали б змогу брати воду постійно. Люди вирішили – громада зробила. Вже на наступний рік після об’єднання в Орлівці розпочалася роботи з будівництва такої свердловини. На це були витрачені кошти інфраструктурної субвенції. Глибина свердловини – понад 150 метрів.

«Грандіозні роботи зробили – свердловину на 153 метри пробили і облаштували територію навколо неї. Дійсно, ця свердловина нам дуже потрібна, – говорить Валентина Бусол. – Адже вода у людських колодязях зникає, і не кожен має змогу пробити нову глибоководну свердловину в себе вдома. До того ж, нею за потреби зможуть користуватися пожежники. Не так давно у нашому селі була пожежа, і всі вісім пожежних машин брали в бюветі воду. І всі люди відразу зрозуміли, що це важливо для села. Зараз вода трохи жовтувата тече, але хімічний склад у нормі. Просто мало води вибирається. Хочемо з цього бювету провести водопровід у будинок літніх людей і до школи. І, звичайно, зробити гілки, щоб і люди по селу могли собі провести. Думаю, з часом ми все це зробимо».

 

Діти захотіли – дорослі зробили

 

Цьогоріч в Орлівці втілили в життя мірю дітей, та й, мабуть, багатьох дорослих. Спільними зусиллями в селі розчистили озеро площею в майже два гектари, яке було викопане там у 80-х роках минулого століття. Та останні роки воно було зарослим і замуленим.

stareoz

Таким озеро було раніше

 

«У нашій школі директор вирішила запитати в дітей чого б ї хотілося, щоб з’явилося в селі, – розповідає Валентина Бусол. – І майже всі вони сказали, що хочуть, щоб у селі був ставок. Тому я дуже рада, що нам все ж вдалося втілити в життя дитячі бажання. Адже все, що ми зараз робимо, ми робимо в першу чергу для нашого молодого покоління».

Роботи з розчищення озера почалися ще минулого року. За цей час провели колосальну роботу. Відгукнулося все село.

«Кошти на розчищення ставка були виділенні з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, – розповідає депутатка Любов Смолянко. – Ми мали виготовити лише проект кошторисної документації, за нього заплатила Баришівська зернова компанія, яка орендує землі на території нашої громади. А далі робота закипіла. Озеро довгий час було замулене, береги позаростали кущами. І щоб прочистити, довелося провести досить багато роботи. Спочатку випиляли дерева, почистили озеро, спланували, подискували і посіяли газонну траву».

«Дуже допомогли наші сільгосппідприємці, – говорить Валентина Бусол. – Вони й техніку надавали, і альтанки поробили, грибочки, лавки встановили. Все це – за свої гроші, за що я дуже їм вдячна. Ми в озеро навіть рибу запустили, люди самі скинулися, закупили мальків. Я була здивована, як всі відгукнулися і допомогли, як молодь підхопила цю ідею відновлення озера. Вони ж самі тарзанку почепили, ліхтарики поставили. Люди розуміють, що це для них в першу чергу робиться. Тому й у мене душа радіє».

1novozero

Цього року 7 липня, на Івана Купала, урочисто відкрили нову водойму. І тепер жителі Орлівки мають гарну зону відпочинку біля свого озера.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото Олексія Миколаєнка

Схожі матеріали (за тегом)