|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:05 | 04.13.2021

Одним – мільйони, іншим – ліквідацію!

Чернігівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову колишньому директору Козелецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату до Козелецької селищної ради.

Дмитро Сакір представляє в суді інтереси всього педагогічного колективу, оскаржуючи рішення сесії Козелецької ОТГ про ліквідацію закладу. Тоді офіційним мотивом закриття МНВК стали 600 тисяч гривень на рік, які об’єднана громада не знайшла для комбінату. А доки безробітні педагоги вишкрібають з кишень останні копійки для того, щоб оплатити апеляцію, селищна рада виділяє мільйони на утримання муніципальної варти та «Козелецьводоканалу».

Єдиний у Козелецькому районі спеціалізований навчальний заклад – Козелецький МНВК – сліпа Феміда Чернігівського окружного адмінсуду прирекла на погибель. Хоча першим рішенням суду і було призупинено ліквідацію комбінату, однак остаточне рішення – відмова у задоволенні позову. Сказати, що розчаруванню педагогічних працівників не було меж, – це не сказати нічого.

«Складати руки ми не збираємось і готуємо апеляцію, – не втрачає оптимізму Дмитро Сакір. – Рішенням суду ми не просто розчаровані, ми – розтоптані. Хочемо і будемо публічно звертатися до голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка по підтримку. Він із приводу збереження профтехосвіти вже провів кілька нарад, а наш заклад – один із найкращих в області. Гріх втрачати таку базу і такий професійний колектив».

Нагадаємо, 25 вересня із подачі керівництва Козелецької ОТГ рішенням сесії селищної ради ліквідували наймолодший навчально-курсовий комбінат області з унікальною технічною базою. З першого вересня комбінат фактично не працював, оскільки відділ освіти банально не надав навчальних годин. Це і стало формальною підставою для ліквідації навчального закладу. Керівництво ОТГ намагалося ліквідувати комбінат упродовж двох років. Обґрунтовували все цифрами. Так, утримання НВК обходилося бюджету в 1,153 мільйона гривень, з них 585 тисяч гривень, тобто половина коштів, – це державна субвенція. Для МНВК просто не знайшли у бюджеті 600 тисяч гривень.

1ayalka

Під головну ялинку комунальним установам поклали щедрі бюджети

 

А тим часом на останній, тридцять п’ятій сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання більше 5,5 мільйонів гривень віддали на утримання Муніципальної варти та КП «Козелецьводоканал».

Якщо бути точним, то на реалізацію Програми забезпечення діяльності комунального підприємства «Муніципальна варта» Козелецької селищної ради у 2020 році передбачено 1 мільйон 100 тисяч гривень загального обсягу річних коштів.

А під КП «Козелецьводоканал» взагалі прописали трирічну програму фінансової підтримки з обсягом фінансування 1,8 мільйона гривень – по 600 тисяч гривень дотацій щороку – якраз така сума необхідна була для існування ліквідованого навчально-виробничого комбінату.

Цікаво те, що у програмі забезпечення діяльності КП «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради на 2020 рік для цієї установи передбачено виділення з бюджету громади 4 мільйони 500 тисяч гривень. Десята частина цих коштів, а це – 450 тисяч гривень – піде на утримання адміністрації комунальної установи, яка складається з трьох чоловік.

І якщо питання доцільності підтримки «Козелецьводоканалу» ще можна обговорювати (хоча у деяких громадах приватні установи з подібними функціями успішно заробляють гроші і обходяться без дотацій), то питання доцільності існування КП «Муніципальна варта» є доволі сумнівним. Зрештою, це питання ціннісних життєвих орієнтацій. На жаль, у Козельці депутати і керівники громади обрали гайдуків замість надання професійно-технічної освіти дітям із сіл в одному зі зразкових закладів області.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)