|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 15:48 | 07.24.2024

Новітні методи лікування в урологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2

Новітні методи лікування в урологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2

Нині в гостях у нашої обласної газети «Чернігівщина» – завідувач урологічного відділення Чернігівської міської лікарні № 2, лікар вищої категорії Олег Романович Співак.

– На сьогоднішній день у нашому відділенні є сучасні оперативні способи лікування хворих.

По-перше, це – сучасні методи лікування сечокам’яної хвороби. Це – контактна ультразвукова літотрипсія – тобто контактне подрібнення камінців за допомогою ультразвуку. Дробимо камінці таким способом у середній та нижній третині сечоводу і в сечовому міхурі.

Також торік лікарня № 2 придбала новітнє обладнання – літотриптор для безконтактного дистанційного подрібнення камінців. Обладнання придбане за кошти міської громади – це двадцять мільйонів гривень. Щиро дякуємо генеральному директору нашої лікарні Владиславу Вікторовичу Кухарю і чернігівській міській владі. Це – німецьке обладнання фірми «Дорн’є» (Dornier Compact Sigma). Таким безконтактним способом ми дробимо камінці в нирках та верхній третині сечоводу.

Втім, зазначу, що це – не для всіх хворих підряд. Бо є певні показання і протипоказання для такого методу лікування. Адже пацієнти мають бути правильно підібрані. Щоб це визначити, хворому потрібно звернутися в поліклініці до фахівця-уролога та обстежитися. Наголошую: безконтактне, дистанційне подрібнення камінців цим апаратом фірми «Дорн’є» для наших пацієнтів – безкоштовне.

895678457867673456743

Біля апарату німецького виробництва фірми «Дорн’є» (літотриптора для безконтактного дистанційного подрібнення камінців) – лікарі урологічного відділення: Олег Романович Співак, Андрій Юхимович Волянюк, Валентин Михайлович Селюк та Володимир Олегович Співак

 

Другий напрям роботи нашого урологічного відділення – це сучасні хірургічні, ендоскопічні операції на передміхуровій залозі при гіперплазії (аденомі) простати і на сечовому міхурі при пухлинах. У таких випадках виконується трансуретральна резекція (ТУР). Для цього в нашій лікарні є необхідне сучасне обладнання, яке придбане, дякуючи першому головному лікареві Чернігівської міської лікарні № 2 Володимиру Петровичу Фалю.

Це обладнання – для виконання біполярної ТУР. Станом на сьогодні, в жодному медичному закладі області такого обладнання, як у нас, наразі немає. Додам, що обладнання для біполярної ТУР – значно ефективніше, ніж обладнання для монополярної трансуретральної резекції. Воно, як то кажуть, на цілу голову вище та прогресивніше. Тому дає значно менший відсоток інтраопераційних і післяопераційних ускладнень.

У нашому відділенні виконуються й певні лапараскопічні урологічні операції: варикоцеле, кісти нирок тощо.

Ми постійно працюємо над удосконаленням своїх професійних знань та хірургічних навичок. Всіх бажаючих просимо звертатися для консультації та обстеження до фахівців-урологів міських поліклінік. Контактний телефон завідувача урологічним відділенням: 95-61-82.

 

Записав Сергій ДЗЮБА, фото Миколи Тищенка

Схожі матеріали (за тегом)