|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:53 | 07.25.2024

Операції в Бобровиці робитимуть без швів

Бобровицька центральна районна лікарня поповнилася талановитим лікарем-хірургом. Костянтин П’ятковський з династії хірургів міста Ніжин, яка має чудову лікарську репутацію, а головне – їм довіряють і завдячують пацієнти.

Костянтин Олександрович – молодий фахівець, проте на його рахунку численна кількість операцій різної складності. Адже практикується ще зі студентської лави. Він запровадив у Ніжині  лапароскопічну апендектомію. Вчив хірургів з інших районних лікарень. А відтепер і в Бобровиці оперуватиме сучасною лапароскопічною технікою, яка, до речі, закуплена чотири роки тому, але не використовувалася.

 

1aPiatkovski 

 

– Костянтине Олександровичу, одне з головних завдань сучасної хірургії – не просто провести успішні операції, а й завдати пацієнтам якомога менше травм. Наскільки лапароскопія дозволяє слідувати цьому?

 

– Лапароскопія – сучасний високотехнологічний метод проведення операцій, при якому хірург отримує доступ до органу через невеликі проколи. Відеокамера зсередини тіла пацієнта передає зображення на екран монітора. Це дозволяє хірургу з максимальною деталізацією бачити всі органи й утворення та за допомогою спеціального обладнання виконувати точні маніпуляції. Завдяки новітнім технологіям, фахівець на екрані монітора бачить операційну ділянку набагато краще, ніж при класичній хірургії, коли лікар покладається тільки на власний зір. На тілі пацієнта виконуються невеликі проколи від 0,5 до 1 см замість великого розрізу черевної стінки. Тож після оперативного втручання мінімізується післяопераційний біль, а отже й виникає потреба зменшення дози знеболюючих препаратів.

 

– Які саме патології оперуватимете за допомогою цієї методики?

 

– Майже п’ять років тому я ввів у Ніжині лапароскопічну апендектомію – це коли апендикс видаляють через три невеликих проколи, один з яких розташовується у пупку. Крізь ці проколи вводиться відеокамера та спеціальні інструменти, за допомогою яких виконується операція. На той час це ще була новизна для області. Я пішов на наш завод «Прогрес», намалював їм інструменти, які мені треба. Фахівці виготовили, я їх простерилізував і почав оперувати. Моя перша пацієнтка через чотири години встала з ліжка і сказала, що почувається добре. Мовляв, готова на виписку. Згодом інструменти ми, звичайно, оновлювали, докупляли. Нині в Ніжині є все необхідне для таких операцій. У Бобровиці, на жаль, поки що нема потрібних інструментів для запровадження цієї методики. Але є мінімальний набір інструментів для лапароскопічної холецистектомії – це широко поширений метод видалення жовчного міхура, визнаний «золотим стандартом» в хірургічному лікуванні хронічного холециститу. Найчастіше приводом для холецистектомії стає наявність одного чи декількох каменів у жовчному міхурі.

obladna

Обладнання для лапароскопії, яке простоювало 4 роки

 

– Чи дороговартісна операція без швів?

 

– Я вже передав список необхідних медикаментів до аптеки, щоб вони зробили на них замовлення. Загалом лапароскопічна холецистектомія обійдеться пацієнтові в межах п’яти тисяч гривень – це з урахуванням всього списку медичних препаратів. Для порівняння: у Чернігові – понад десять тисяч гривень коштує ця операція, у Києві – в порядку двадцяти.

 

– Які переваги лапароскопічної холецистектомії?

 

– Це, насамперед, мінімальне пошкодження черевної стінки в процесі операції, завдяки чому сильно знижується ризик розвитку післяопераційної грижі. Практично відсутній больовий синдром після операції, менша ймовірність розвитку інфекції. Значно менший період відновлення – виписка більшості пацієнтів зі стаціонару відбувається через один-два дні після операції. Словом, швидке повернення до повсякденного життя.

kamini

Камінці з лікарської практики

 

– Вам як хірургу, який оперує понад десять років, не складно було особисто перелаштуватися з традиційних підходів?

 

– Я фанат хірургії. З дитинства бачив, як поважають і цінують мого батька і дуже хотів бути таким же висококласним хірургом. Це професія, яка не пробачає помилок. Тому ми маємо удосконалюватися, користуватися світовим досвідом, робити так, як краще буде для пацієнта. Хірург, який досконало володіє інноваційними методами – це «озброєний» хірург. Всі лікарі без винятку повинні мати бажання оволодівати новими знаннями і практичними навичками. Я вважаю, будь-яка операція – це завжди відповідальність за життя пацієнта. Так само, як і при «відкритих» втручаннях, лапароскопічні операції виконує людина, а не апарат. Тому я радий поділитися досвідом з бобровицькими хірургами. Кожне врятоване життя для мене – це чергова перемога!

 

Спілкувалася Сніжана БОЖОК 

 

P.S.  Сьогодні, 18 грудня в Бобровицькій лікарні відбулася перша лапароскопічна операція за участю нового хірурга (Фото).

opera1

 

 

kamuxi

opera2

Схожі матеріали (за тегом)