|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:33 | 06.13.2024

Зрізав родючий шар ґрунту біля Стрижня

Зрізав родючий шар ґрунту біля Стрижня

У Чернігові на земельній ділянці, яка розташована в прибережній захисній смузі річки Стрижень, зловмисник зняв родючий шару ґрунту.

Екоінспектори встановили, що порушена земельна ділянка входить до території об’єкта природно-заповідного фонду «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Злочин зафіксували в рамках функціонування сервісу «ЕкоЗагроза». Це перший випадок екологічного злочину на Чернігівщині, який екоінспектори зафіксували за допомогою електронного сервісу.

 

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області зафіксувала перше повідомлення про факт екологічного злочину проти довкілля через застосунок «ЕкоЗагроза», яке стосується порушення вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівської області.

Екологи встановили, що зловмисник зняв верхній шар ґрунту без дозвільних документів поблизу річки Стрижень на території РЛП «Ялівщина».

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища зафіксовано, що в результаті проведення незаконних робіт відбулось псування земель природоохоронного призначення та знищення рослинного покриву на площі біля 200 м2, що є порушенням вимог статей 61, 168 Земельного кодексу України, статті 89 Водного кодексу України та статей 6, 40 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», – повідомляють у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

Завдяки спільним зусиллям фахівців Екоінспекції та залучених співробітників органів Національної поліції вдалося встановити особу порушника та притягнути його до адміністративної відповідальності. Зловмисник отримав штраф за порушення вимог природоохоронного законодавства. Крім того, Екоінспекцією обраховано розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок псування земель під час провадження діяльності, пов’язаної з порушенням родючого шару ґрунту в прибережній захисній смузі річки Стрижень, яку порушнику доведеться сплатити.

 

Довідка

Два місяці тому Міндовкілля України запровадило функціонування сервісу фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу «ЕкоЗагроза». За допомогою сервісу кожен громадянин може подати електронне звернення щодо зафіксованого факту заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії рф.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)