|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:48 | 11.17.2019

Нонсенс! У Генпрокуратурі не мають впливу на своїх прокурорів

Кожен прокурор – самостійний у своїй процесуальній діяльності, відтак Генеральна прокуратура не має впливу на своїх прокурорів.

Відповідний висновок випливає з відповіді заступниці Юрія Луценка Анжели Стрижевської. На звернення до Генеральної прокуратури журналіста «Чернігівщини» щодо неправомірності дій прокурора під час касаційного провадження у резонансній корупційній справі екс-голови Бобровицької райдержадміністрації Миколи Супруна у відомстві відповіли, що прокурор діяв у межах своїх повноважень.

У відповідь на звернення щодо неправомірності дій прокурора під час касаційного розгляду справи Миколи Супруна - екс-голови РДА, який взяв 45 тисяч від підприємця, був спійманий на гарячому, засуджений, поданий в розшук і через чотири роки виправданий, у Генеральній прокуратурі повідомили, що прокурор є самостійним у своїй процесуальній діяльності, а рішення у справі ухвалює виключно суд.

Із відповіддю шановної Анжели Анатоліївни, звісно, важко не погодитись, однак, коли, скажімо, прокурор обласної прокуратури Ігор Карпусь погоджується з рішенням Верховного суду, визнаючи помилки у справі, зокрема – недостатньо доведену наявність прямого умислу та корисливого мотиву, то що у такому разі може зроби суд? Нічого! Фактично прокуратура Чернігівської області в обличчі представника державного обвинувачення Ігоря Карпуся саботувала справу, яка тягнулася понад 4 роки. «Злила» на другому ж апеляційному засіданні!   

Тому, вочевидь, «Чернігівщині» варто скористатись порадою заступниці Юрія Луценка і напряму звернутись до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів зі скаргою на Ігоря Карпуся. До речі, кажуть, що кар’єра Ігоря Миколайовича віднедавна стрімко пішла вгору і він вже – на посаді начальника відділу. Хоча скаржитись в прокуратуру на дії прокурора – це те ж саме, що дорікати вовкові за те, що той з’їв ягня. Наш мудрий народ про такі випадки каже: «Ворон воронові око не виклює». А от офіційно поцікавитись в органів державної безпеки про те, що екс-високо посадовець, який мав доступ до державної таємниці, цілий місяць робив у Російській Федерації все ж варто.

Віталій НАЗАРЕНКО "Чернігівщина"

 

Схожі матеріали (за тегом)