|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:28 | 06.05.2020

З маленькими янголятками З маленькими янголятками

Найстрибучіший Козелець, або Півтисячне «військо» Ірини Баштан

Якщо на її тендітну руку одягнути фітнес-браслет, то він,скоріше за все,вийде з ладу через її шалений темп життя. Якщо стрибати, то вище за всіх, бігти – швидше, а танцювати – тільки краще…

Не буває неможливого, – цього принципу все своє життя дотримується граційна й жіночна козельчанка, яка має чоловічу стійкість та витривалість, Ірина Баштан. І навіть коли тіло не слухається, рідні не розуміють, а колеги вважають божевільною, вона прислухається до свого серця, де завжди горить вогонь любові до дітей і танців, а ще до джампінгу, який вона першою започаткувала на теренах області, а нині до неї у Козелець як до висококласного майстра їдуть вчитися охочі з міст-мільйонерів. Та що тут казати: неперевершений маестро бальних танців, улюбленець публіки й жінок Григорій Чапкіс охрестив нашу з вами землячку своїм Талісманом…

 

Візитівка білоруських фітнес-батутів

 

logo1Танець захопив її тіло, душу і серце вже давно. А от на Jumping Ірина «захворіла» три роки тому. Цей вид фітнесу – неначе уособлення характеру нашої героїні. Життя – постійний рух… Стрибки то вгору, то вниз, варто лише навчитися насолоджуватися часом польоту… Адже коли ти стрибаєш на батутах, у тебе так само високо підстрибує настрій, переконана тренерка. Більше того, саме Jumping зміцнює хребет і суглоби, розвиває координацію і гнучкість, виховує характер. Ще зовсім нещодавно ця тендітна жінка лише мріяла про те, щоб започаткувати такий собі фітнес-центр у своєму селищі, а сьогодні вона має власну студію, яка нараховує сотню (!) стрибунів, що не лише займаються собі у задоволення, аби схуднути, а й виступають на великих сценах разом з відомими зірками.

Проте й тут Ірина пішла далі, вона розробила власний логотип, запатентувала свій бренд, і тепер білоруські батути для стрибків, які вважаються одними з кращих для фітнес-тренувань, виходитимуть з товарним знаком нашої з вами землячки. Ця візуальна «фішка» буквально уособлює основний посил інвентарю для тренувань: спорт – це дуже жіночно.

«Нещодавно у Мінську (Білорусь, – Ред.) отримала сертифікат, який засвідчує, що я є майстром Pro Jumping (джампінг для професіоналів, – Авт.) . Коли я відстрибала шість годин – вони були вражені. Іспит здано. І ось вже мені запропонували співпрацю: візитівкою білоруських батутів стане наш персональний логотип, – радіє Ірина. – А ще до мене як до джампінг-майстра приїдуть вчитися дівчата зі Львова, Сум, Одеси. До речі, білоруси мене дуже підтримали і захотіли, щоб саме я навчала інструкторів джампінгу в Україні. Це буде дводенний тренінг за моєю авторською програмою. Буде обов’язково теорія і практика, а по закінченню – іспит. Я вже готова до майстер-класу, але у зв’язку з карантином, ми його звісно ж перенесли. Бо здоров’я – понад усе!».

 

IrBashtan

Сильна і незламна Ірина Баштан

 

Ще однією мрією цієї непосидючої дівчини є Федерація Джампінгу в Україні. Переконана, що зовсім скоро ми про таку почуємо, адже для Ірини мрія – це те, що має здійснюватися за будь-яких обставин. Тут потрібен лише час. Вона з тих, хто починає діяти без жодних компромісів і відмазок.

«Звісно, ми звикли, що федерації, як правило, створюють в столиці, там, де є всі ресурси, щоб розвиватися. Але чомусь нема ні в кого бажання над цим працювати. Тому я вирішила взятися за цю справу. Вже навіть документи майже всі підготувала. Чому б ні? У мене сотня стрибунів, натомість більшість тренерів набирає лише по два-три десятки. А я викладаю по шість уроків на день. Але головне, щоб ми всі живі й здорові вийшли з карантину. Тому зараз безпека понад усе. Береженого Бог береже!».

 

Танцювальні династії і вражаючі результати

 

NavrockaДо речі, на заняття до козельчанки їдуть дівчата не лише з району, а й із сусідніх і навіть Чернігова. Є серед жінок-джамперів і ті, хто здатен вражати своїм результатом.

«У мене багато таких людей, про яких можна розповідати годинами. Раніше було так: походили дівчата на фітнес-тренування і завагітніли. Роками мріяли – не виходило, а тут.., – тішиться моя співбесідниця. – Ми часто любили пожартувати на цю тему. Мене як тренера насамперед радує те, що жінки не лише мають гарну форму, а й починають вірити в себе. Постійна праця над собою підвищує самооцінку. Життя нині наповнене різними випробуваннями, тож бути впевненим в собі стало необхідністю. Ось, наприклад, Тетяна Навроцька. Пишаюся нею. Шість років ходить до мене на заняття: спочатку фітнес, тепер ще й джампінг. Їй нині 62 роки (!), а вона на рівні з дівчатами займається. Не дає спуску, не пропускає занять, завжди на позитиві і з гарним настроєм. Схудла, до речі, на 24 кілограми! А найголовніше – полюбила себе. Тепер і фотографуватися не проти, колись соромилась. Разом ми їздили і до Болгарії, і до Чорногорії. До речі, її донька у мене займається і чотири внучки».

 

Талісман Чапкіса

 

Попри своюзакоханість у джампінг,Ірина не покинула танці. А навпаки – почала вчити найменших.

«Минулого року набрала групу дітей від трьох років. Це для душі. З ними я забуваю про все, – посміхається наша героїня, примружуючи очі. – Вісімнадцять маленьких янголят. Вони неперевершені і дуже старанні!».

Танцювальний центр Територія Твого Танцю – безпрецедентні переможці низки конкурсів в Україні і за кордоном. Ірина Баштан і сама є засновницею та організатором Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Територія талантів», який щороку збирає все більше унікальних танцюристів з різних куточків нашої держави. Цьогоріч на батуринській сцені (саме історичний Батурин Ірина обрала для проведення свого конкурсу, – Авт.) виступило понад 700 учасників. Серед журі поряд з нашою Іриною – народний артист України, член журі шоу «Танці з зірками», людина, яка має родинні школи танцю по всьому світу, – Григорій Чапкіс.

talism

«Григорій Миколайович – незрівнянний. Ми з ним не просто колеги, ми – друзі. Він давно запам’ятав наш колектив. І багато гарних слів неодноразово говорив на адресу «ТТТ». Особливо, коли вручав нам свій Кубок на Міжнародному фестивалі «ProFest». Потім засновниця бренду «ProFest» Юлія Свінціцька зателефонувала мені і запросила стати журі фестивалю. Це для мене неабияка честь – судити поряд з такими людьми. А якось Григорій Миколайович на загал сказав, що я його талісман. Мовляв, коли ми познайомились, він неначе почав жити ще одним життям, його знову почали запрошувати на телебачення у відомі шоу… Я після цих слів так розчулилась, аж заплакала. Особливо зворушливим було, коли він запросив мене на своє 90-річчя. І так тепло й щиро приймав. Що я можу сказати?.. Я у захваті від цієї Людини».

 

Подолати себе

 

Солодко звучать всі розповіді нашої героїні. Так, ніби у неї все йде по маслу. Та мало хто знає, скільки перипетій у своєму житті їй довелося подолати. Особливо, коли підкосила хвороба. Кілька місяців Ірина взагалі не займалася. Півтисячне танцювальне військо завмерло в очікуванні. Лише одиниці знали, що невтомна енергійна дівчина, життя якої – постійний рух, навіть не встає з ліжка. Проблеми зі спиною дали ускладнення. Ноги не слухалися, а Ірина лежала у ліжку і з пам’яті моделювала костюми для виступу своїм гуртківцям. На носі був ІІ етап конкурсу «Чернігів the best». Вона не могла здатися, не могла підвести своїх дівчат. Та коли за день до конкурсу Ірина заявила, що теж вийде на сцену, коліжанки просто не знали, як реагувати. Адже розуміли всю складність ситуації, яку «намалювала» підступна хвороба.

«Моя кума вколола мені значну дозу знеболювального, і я… вийшла на сцену, – швидким рухом витирає з очей сльозу сильна духом тренерка. – Хотілося ридати і радіти одночасно. «Вдягнувши» усмішку на обличчя, я відстрибала наш номер. За кілька хвилин больова хвиля «накрила» моє тіло, але то вже було потім… У руках був омріяний Кубок».

 

vladys

Владислава і Гордій на одній хвилі з мамою

 

Мабуть, найсильніший ресурс для жінки – це любов родини. Ірині в цьому плані пощастило, бо її завжди підтримує коханий чоловік, а діти, здається, живуть в одному ритмі з мамою. Владислава і Гордій небайдужі до танців, спорту, а особливо до джампінгу. Адже це так весело – стрибати до стелі!

Сильна жінка – це жінка, яка володіє колосальним потенціалом, талантом, енергією, якої вистачає не тільки на близьких та рідних людей, а і на всіх, хто її оточує. Ірина Баштан – саме така. Вона працює сім днів на тиждень і живе в режимі нон-стоп. Вона надихає, заряджає енергією і спонукає всіх і кожного змінити свій світ на краще. Робити кожен свій день шедевром, а ще – не чекати, доки мине гроза, а танцювати під дощем.

«І нехай життя не вічне, та в мене за плечима – ціле покоління!», – наголошує Ірина Баштан. І тут точно не посперечаєшся…

 

Сніжана БОЖОК

Схожі матеріали (за тегом)