Профспілки Чернігівщини проти закону «Про працю»

Профспілки Чернігівщини проти закону «Про працю»

30 січня у Чернігові профспілки вийшли на численний мітинг з вимогою провести справедливу трудову реформу. Вимагали скасувати проекти законів про працю, соціальне забезпечення та профспілкову діяльність.

На думку мітингарів, ухвалення цих законодавчих актів погіршить умови життя і роботи працівників, ліквідує гарантії на оплату праці, соціальний захист та забезпечення. Окрім скасування закону «Про працю», мітингарі вимагали відсторонити від обов’язків голову Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики Галину Третьякову і міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова.

1mes1

 Профспілки та наймані робітники вийшли на Алею Героїв з протестом проти змін до Трудового кодексу України. За словами людей, новий кодекс є кабальним і позбавляє працівників низки соціальних гарантій. Мітингувальники підписали резолюцію, яку відправлять до Верховної Ради та Кабінету Міністрів.

«Нас не влаштовують положення, які дають великі повноваження роботодавцю і майже втричі скорочують правозахисні статті, які були передбачені в Кодексі законів про працю, – говорить голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігор Москаленко. – Ми два законопроекти, які узгоджені з Міжнародною організацією праці, подали до Верховної Ради, але профільний комітет Третьякової не хоче розглядати їх, вони проштовхують свій. Та якщо законопроект №2708 «Про працю» приймуть, то ми організуємо Всеукраїнський профспілковий страйк».

1med3

Подібні страйки профспілок цього ж дня пройшли в декількох містах України. Натомість міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов вважає, що заяви українських та міжнародних профспілок про обмеження прав робітників новим законопроектом №2708 «Про працю» не відповідають дійсності. На його думку, новий законопроект є вигідним і краще захищає права і робітників, і роботодавців. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуку.

1med2

«Чому ж профспілки проти? Є кілька причин: політичні та питання влади профспілок. Сьогодні вони управляють державним майном, мають обов’язкові відрахування з фонду заробітної плати, мають право бути присутніми на Кабміні, та, наприклад, мають право блокувати звільнення працівників. У законопроекті про працю жодне з цих питань не піднімається: не скасовується, але і не гарантується. У прикінцевих положеннях є вимога розробити новий закон про профспілки. Також у Верховній Раді є законопроект, який повертає майно від профспілок до держави.Протестувати – це їхнє повне право. Але ця боротьба не має жодного стосунку до законопроекту про працю та прав робітників. Саме тому в заявах профспілок немає конкретики про новий законопроект, а тільки загальні фрази про проблеми і звуження прав», – написав Милованов.

Нагадаємо, Урядовий законопроект №2708 «Про працю» зареєстрований у Верховній Раді 28 грудня 2019 року. Він передбачає такі нововведення, як скасування паперових трудових книжок – замість них будуть електронні, збереження 40-годинного робочого тижня, легалізація гнучкого графіку і дистанційну роботу. Вихідний має бути не менш як 24 години, а оплачувана відпустка – не менше, ніж 24 дні. Також у цьому законопроекті дозволяється звільнити працівника, якщо він двічі за півроку порушить умови трудового договору. Або ж буде відсутній на роботі понад 4 місяці чи 150 днів упродовж робочого року внаслідок тимчасової непрацездатності. Про звільнення працівника можуть попередити завчасно, а можуть і ні. Проте у разі звільнення без попередження мають виплатити компенсацію. Вагітних і тих, хто в декреті, звільнити не зможуть. Документ також ліквідовує різницю у зарплаті чоловіків і жінок, які виконують однакову роботу. Забороняється чинити тиск на працівників через колір шкіри, політичні та релігійні переконання, сексуальну орієнтацію тощо.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

 

Схожі матеріали (за тегом)