|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:19 | 06.02.2023

Крутам – бути!

Департамент фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації здійснив оцінку фінансової спроможності потенційної Крутівської сільської міжрайонної об’єднаної територіальної громади та зробив висновок про її самодостатність.

До майбутньої міжрайонної ОТГ увійдуть села з Ніжинського та Борзнянського районів Чернігівщини, а саме: Крути, Бакланове, Діброва, Поляна, Бурківка, Перебудова, Валентіїв, Попечине, Переяслівка, Омбиш, Печі, Пам’ятне, Остер, Українка та Хороше Озеро. Ці села об’єднують сім сільських рад!

Зазначимо, що згідно з бюджетним кодеком обсяг доходів перспективної ОТГ становить 12 мільйонів 797 тисяч гривень.

Відповідно до висновку профільного департаменту, загальна сума доходів Крутівської ОТГ, з урахуванням офіційних трансфертів із державного бюджету, визначена в сумі 24 мільйони 784 тисячі гривень.

kruty6

А потреба у видатках загального фонду складатиме 24 мільйони 944 тисячі гривень. За балансовим розрахунком потенційної Крутівської ОТГ видаткова частина перевищує доходи на 160 тисяч гривень. Нестачу збираються покривати за рахунок зменшення видатків на благоустрій, землеустрій і місцеву пожежну охорону. Сума доволі значна. Зараз вона складає 1,425 мільйона гривень. Зважаючи на вагому економічну аргументацію, у Чернігівській ОДА визнали Крутівську громаду спроможною за всіма показниками.

kruty7

Нагадаємо, донедавна епопея довкола утворення Крутівської ОТГ тривала понад три роки. Громада могла бути однією з перших серед громад Чернігівщини, які об’єдналися, але їй довелося виборювати право стати хоча б останньою. У березні минулого року Крутам все ж вдалося вскочити у крайній вагон децентралізаційного паротяга і потрапити до перспективного плану формування територій громад області. Щоправда, потрапили вони туди не зовсім в тих межах, про які заявляли. Це і стало однією з причин подальших спотикань та безкінечної біганини колами бюрократичного пекла. Ситуація змінилася на користь майбутньої ОТГ, коли головам сільських рад Омбиша, Печей, Крут і Хорошого Озера валося потрапити на засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області. Вислухавши голів, керівник ОДА Андрій Прокопенко дав доручення чиновникам профільного департаменту розглянути можливість такого об’єднання.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)