|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:37 | 06.25.2024

Григорій Ткаченко: «Пустимо корів під ніж»

У зв’язку з ринком землі, який всілякими методами нині намагається проштовхнути діюча влада, власники тваринних ферм припинили інвестиції в галузь і готуються збувати худобу.

У фермерському господарстві «Напорівське», що розташоване в Лукашівці Чернігівського району, 300 голів великої рогатої худоби, з них половина – дійне стадо. Директор і власник підприємства Григорій Ткаченко до кінця не вірив у те, що влада так нахабно знехтує думкою аграріїв і таки проголосує законопроект про продаж української землі. Нещодавно в його господарстві закупили комбікормову установку, а два роки тому для покращення якості молока – новеньку доїльну залу «ДеЛаваль». Після того, як у парламенті у першому читанні 240 недоумків проголосувало законопроект про ринок землі, фермер всерйоз готується збувати корів.

«Ми припинили будь-які інвестиції в тваринництво, – каже Григорій Ткаченко. – Якщо ринок землі таки введуть, я змушений буду пустити худобу під ніж. Це – вимушений крок, бо більше грошей мені брати не буде звідки».

Особливо гірко прощатися з «ласунями» дружині Григорія Михайловича Валентині. Вся сучасна ферма починалася вдома у неї в хліві з чотирьох корівок. Поступово Валентина Володимирівна нарощувала поголів’я і тепер пишається власним дійним стадом.

valtkachenko

«Я все ж сподіваюсь, що у керманичів вистачить мудрості і законопроект відкличуть», – каже вона.

У сільськогосподарському виробничому кооперативі «Полісся» (що в Кувечичах) – найбільше поголів’я ВРХ в Чернігівському районі.

«Тисяча двісті голів, – каже голова кооперативу Михайло Купрієнко. – Тримаємо ще коней і свиней. Звісно, якщо закон про ринок землі приймуть у тому вигляді, який вони проголосували усупереч регламенту і здоровому глузду, ми змушені будемо збути тварин. Разом із тваринами втратять роботу й люди».

myxkuprienko

У Чернігівському районі обробляється близько 90 тисяч гектарів земель. На ввесь район тільки п’ять господарств утримують ВРХ. Всі вони в один голос заявляють, що ринок землі змусить їх вирізати поголів’я.

«Ви ж розумієте, що услід за нашими коровами впаде низка галузей промисловості, що прив’язані до молока, – каже Григорій Ткаченко. – Вже сьогодні 30 відсотків українського ринку «молочки» – це Польща. Існує реальна небезпека того, що українське молоко зникне взагалі».

В експертному середовищі прийнято вважати, що один тракторист дає зайнятість ще трьом людям. Неважко порахувати, скільком людям дає зайнятість одна корова, а тим більше – ціла молочна ферма. Як тільки фермери пустять під ніж поголів’я, вже наступного дня на вулиці опиняться десятки тисяч працездатних громадян. Як тільки введуть ринок землі – мільйони українців опиняться без роботи.

 

Довідка

У вівторок, 13-го листопада, депутати Верховної Ради у першому читанні підтримали законопроєкт, який передбачає скасування мораторію на продаж землі.

«За» проголосували 240 депутатів, з них 227 – з фракції «Слуги народу» (охрещені в народі як «Слуги Сіону»), ще 13 – позафракційні.

Нардепи від Чернігівщини проголосували таким чином. Нардеп від «Слуги народу» за 205 виборчим округом Олег Семінський, позафракційний нардеп за 210 округом Борис Приходько, нардепи від «Слуги народу» Сергій Гривко та Павло Халімон проголосували «за». Нардепи від «Слуги народу» за 206 округом Антон Поляков та за 207 округом Максим Зуєв утрималися. Утримався також і позафракційний нардеп за 208 округом Валерій Давиденко. Валерій Дубіль, який пройшов в Раду за списками ВО «Батьківщина», був відсутній у залі.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото Олексія Миколаєнка