|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:46 | 06.23.2024

Держсубвенція на протирадіаційні укриття

Школи Чернігівщини отримають 150 мільйонів гривень держсубвенції на будівництво п’яти та ремонт двох таких укриттів.

31117 main v1696347379Серед відібраних комісією МОН України проєктів – Прилуцькі ліцеї № 2 та 14, Бахмацький ліцей № 1, Тупичівський ліцей і Корюківський ліцей № 2 (будівництво укриттів) та Сухополов'янський і Талалаївській ліцеї (капремонт укриттів). Заклади обирались відповідно критеріїв, визначених Кабміном, зокрема, це відповідна кількість учнів (200 і більше), наявність проекту, що враховує вимоги до безбарʼєрності, співфінансування з бюджету громади (не менше 10%). Головний критерій – збільшення кількості учнів, які навчатимуться очно. Відбору підлягали заклади загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. Громади подавали свої проєкти через платформу підзвітного управління DREAM.
Таких шкіл на Чернігівщині 58: 22 потребують будівництва сховищ, 36 — капітального ремонту укриттів. Також окремо майже 3 мільйони гривень субвенції буде спрямовано на завершення будівництва укриття Добрянського ліцею, розпочатого раніше.
Наш регіон – один із восьми в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти. Всього ж міністерська комісія відібрала 50 проєктів на ремонт і будівництво укриттів в основному у 8 прифронтових і прикордонних областях. Їхня загальна вартість — 2,19 млрд гривень.

Схожі матеріали (за тегом)