|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:49 | 07.13.2024

Самосійні ліси і громади

Першого червня відбулася сесія Добрянської селищної ради, на якій було розглянуто рішення про передачу двох земельних ділянок площею 26,5 гектара та 32,5 гектара у філію «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Голова Добрянської селищної ради Світлана Бицько з цього приводу звернулася до депутатів: «З метою виконання Указу Президента України від 07.06.2021 року № 228 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» лісівники-депутати нашої громади звернулися з листом до селищної ради про передачу двох земельних ділянок у постійне користування філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України».

byckosav

Дмитро Савченко і Світлана Бицько

 

На цих ділянках через їх тривале невикористання за призначенням відбулося самозаліснення сосною звичайною і березою повислою. Орієнтовний вік цих дерев – двадцять-двадцять п’ять років. Лісівники за власні кошти виготовили проекти землеустрою для переведення цих земель в категорію земель лісогосподарського призначення. Це дасть можливість лісівникам проводити роботи з охорони цих лісів від пожеж та незаконних рубок.

Лісничий Добрянського лісництва Дмитро Савченко щодо приєднання цих ділянок в розпорядження лісогосподарського підприємства вважає: «Ці ліси розташовані на самісінькому кордоні з білоруссю, а тому доступ до них обмежений. Але ми їх все одно оберігаємо від пожеж і самовільних рубок. Бо душа болить, коли бачиш, як теперішні «господарі» бульдозерами нищать те, що подарувала сама природа. А завдяки передачі цих земельних ділянок у користування лісівників наші лісові масиви збільшаться майже на шістдесят гектарів».

Лісничий Новояриловицького лісництва Михайло Мамоненко теж підтримує колегу: «Боляче дивитися, як біля наших державних лісів знищуються самосійні дорослі ліси, які тепер треба тільки доглядати і оберігати. Але вже більше 50 гектарів за допомогою потужної техніки викорчувано, і деревина, яка могла б бути використана, особливо в такі нелегкі часи воєнного стану, тепер лежить в кагатах, створюючи пожежну небезпеку і для державного лісу.

mamone

Михайло Мамоненко у самосійному лісі

 

Невже новоявлені «господарі» сподіваються одержати хоч якийсь урожай на цих бідних піщаних землях, непридатних для успішного сільськогосподарського виробництва? Очевидно, в агрономії ці горе-господарники не дуже розбираються. Бо чому ж вони раніше не використовували взяті паї, а тепер раптом зацікавилися? І таких самосійних лісів – справжніх подарунків природи, яких ще не встигли знищити бульдозерами, – у нас понад сто гектарів. І вже хоч ці гектари самосійних лісів треба обов’язково зберегти».

Головний лісничий філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» Максим Левкович наголошує: «Ми працюємо з усіма депутатами і керівниками громад у зоні діяльності нашої філії. Знаємо про всі самозаліснені земельні ділянки на території Ріпкинської, Добрянської, Тупичівської, Городнянської, Сновської громад. Тож нехай ця сесія Добрянської селищної ради стане прикладом справді державницького ставлення до українського лісу».

sanoslis

 

Микола ТИЩЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)