|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:18 | 02.28.2024

Облрада прийняла рішення для життєзабезпечення громад та відновлення Чернігівщини

Погодивши порядок денний та часовий регламент тринадцятої сесії обласної ради, що проходила 10 лютого в режимі онлайн-відеоконференції, депутати перейшли до затвердження рішень, які попередньо були розглянуті у постійних комісіях та під час президії.

100223Депутати одноголосно підтримали перше питання порядку денного та взяли до відома звіт голови обласної ради. Звіт включає в себе розділи з основних напрямків роботи обласної ради та депутатського корпусу і засвідчує, що обласний представницький орган як інституція місцевого самоврядування працює на життєзабезпечення громад Чернігівщини, а з початку повномасштабної війни переорієнтував свою роботу і вчасно реагує на виклики, приймаючи актуальні і необхідні рішення воєнного часу, спрямовані на якнайшвидшу ліквідацію та подолання наслідків військової агресії росії проти України.
У числі затверджених рішень, які стосуються діяльності обласної ради, план роботи на 2023 рік, що сформований з врахуванням попередньо внесених пропозицій ОВА, управління комунального майна та постійних комісій обласної ради, а також про звіти депутатів обласної ради нинішнього скликання. Цим документом обласним обранцям пропонується до 1 квітня нинішнього року прозвітувати про свою роботу за 2022 рік та подати його для подальшого оприлюднення на сайті обласної ради.
Для надання підприємствам можливості працювати та забезпечити продовольчу безпеку держави, враховуючи звернення сільськогосподарських товаровиробників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та ставці єдиного податку, встановленій для четвертої групи та, що в 2022 році постраждали через такі обставини, прийнято рішення про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок них. Затвердження цього важливого рішення надасть можливість господарствам залишатися на існуючій системі оподаткування та ставці єдиного податку для четвертої групи і в поточнму році.
Депутати підтримали рішення про створення об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, що мають особливу біологічну, природоохоронну та наукову цінність. Серед них: ландшафтний заказник «Охіньківські луки», площею 8 га (землі комунальної власності Сухополов'янської сільської ради в межах Сухополов'янської територіальної громади з південно-західної частини села Охіньки), а також заповідне урочище «Руднянське», площею 148,90 га (землі лісового фонду Ріпкинського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Ріпкирайагролісгосп»).
У зв'язку із ліквідацією таких державних підприємств, як «Добрянське лісове господарство», «Борзнянське лісове господарство», «Прилуцьке лісове господарство», «Семенівське лісове господарство», «Холминське лісове господарство», депутати погодили припинення права користування мисливськими угіддями. Також припинено права користування частиною мисливських угідь мисливсько-рибальського підприємства «Бахмацьке» Чернігівської обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок».
Задля забезпечення реалізації делегованих повноважень у сфері управління та розпорядження майном комунальної власності області, уникнення випадків неоднозначного тлумачення повноважень прийнято рішення, яким затверджено нове Положення про управління комунального майна обласної ради у новій редакції.
Проєкт рішення «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області» також набрав необхідну кількість голосів у сесійній залі. Цей регуляторний акт має на меті підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.
Рішеннями сесії призначено на посаду директора комунального закладу «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради Миколу Конопацького.
Під час розгляду питань порядку денного депутати обласної ради затвердили понад три десятки рішень, які стосуються використання об'єктів комунальної власності, упорядкування документації з землеустрою, орендних відносин та інші нагальні питання.
Депутатський корпус також підтримав звернення до керівництва держави та урядових установ щодо недопущення прийняття проєкту Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України» в редакції, запропонованій Державним агентством лісових ресурсів України»; ініціювання передачі до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області земельних ділянок для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту (біатлонного комплексу); підтримки фермерських господарств Чернігівщини.

Схожі матеріали (за тегом)