|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:21 | 11.28.2023

"Пожмашина" відновила серійне виробництво

Компанія "Пожмашина" відновила серійне виробництво у Ладані на Прилуччині та вже відправила замовникам 30 спецавто.

Тут продовжуватимуть виготовляти всі комплектуючі та обладнання для техніки рятувальників, а на Львівщині, куди після 24 лютого релокували частину обладнання та персоналу, вирішили налагодити виробництво сільгосптехніки. Виробництво основних вузлів та комплектуючих до пожежних надбудов автомобілів компанія "Пожмашина" відновила із початку травня, після майже двомісячної перерви. Один з цехів ладанської компанії "Пожмашина" має кілька профільних ділянок, де виробляють надбудови до пожежних авто.
Як пояснює процес виготовлення техніки начальник складально-фарбувального цеху Олександр Скринніков, це зварна рама, з якої починається складання автомобіля, яка ставиться на шасі. Далі ми пройдемо і подивимось всі операції, які входять в складання пожежного автомобіля. Ще є ділянка для заготівлі, де ріжуть, фрезерують заготовки, а тут все зварюється. Далі він обварюється, зварюється і відправляється на поклейку. За його словами, поклеєні та облицьовані каркаси кузовів та кабін готують до встановлення на модуль. Потім встановлюється каркас кузова, ставиться цистерна, помпа і в цілому збирається весь модуль, який буде встановлено на шасі машини, яка на 60% виготовлена в Ладані.

1apogmasyny
Працювати почали без заробітної плати, бо не мали замовлень. Генеральний директор Олег Авер’янов назвав це рішення "промисловим патріотизмом" - люди повірили, що ми вистоїмо, відновимо виробництво, почнемо виробляти пожежну техніку, що і відбулося. Підприємство сьогодні повністю завантажене, ми нарощуємо темпи виробництва, в наступному році плануємо організувати двозмінний режим роботи та залучити додатково близько 200 працівників".
Нині виготовили та вже відправили замовникам 30 пожежних автомобілів.
Як зазначив гендиректор, у квітні почали й сьогодні маємо серійний випуск даної продукції. Технологічний цикл виготовлення складає близько пів року. Це з моменту підготовки конструкторсько-технологічної документації до моменту постановки на серійне виробництво.
На виробничих потужностях з виготовлення сільськогосподарської техніки "Пожмашини", які релоковані на Львівщину, працює 200 людей. Вони вже випустили 50 авто. Рішення про переїзд ухвалили, коли на Чернігівщині велися активні бойові дії.
Розуміли, якщо, не дай Боже, ці території будуть окуповані, то інший виробничий майданчик дасть нам можливість зберегти галузь пожежного машинобудування, а якщо ми виженемо "орків", то у нас буде два виробництва, два заводи. Це сьогодні й відбувається.

Схожі матеріали (за тегом)