|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:04 | 02.02.2023

Із засідання колегії лісівників

У кожному лісництві, на будь-якій майстерській дільниці слід працювати так, щоб якнайшвидше наблизити перемогу над знавіснілим агресором. Саме це стало лейтмотивом засідання колегії Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

1azimutlisПеред його початком відбулася презентація телевізійної системи виявлення та реагування на пожежі. Презентував нову телесистему «АЗИМУТ» в роботі реального часу представник харківської фірми-розробника ТОВ «ЛІС-ІНФОРМ» Євген Акуленко. Учасники засідання ознайомилися з принципами роботи, технічними характеристиками та функціонуванням сучасної телевізійної системи з роздільною здатністю 4К. Зокрема, з програмним забезпеченням, вираховуванням координат із картографією та комплектом для пожежних автомобілів. Присутні на колегії змогли самі спробувати, як користуватися телевізійною системою «АЗИМУТ» і в ролі диспетчера виявити пожежу, прокласти маршрут до неї та контролювати процес її гасіння.
На колегії була представлена також сучасна українська трекінг-система «UKRGPSAZIMUT», яка використовується для моніторингу та прокладання маршрутів до пожежі за допомогою навчального автомобільного комплекту. Учасники колегії на практиці змогли відчути себе водієм пожежного авто, побачити всі зручності використання комплекту в комплексі з сучасною телесистемою виявлення пожежі та реагування на неї «АЗИМУТ».
Про стан роботи з управління персоналом на підприємствах Чернігівського ОУЛМГ доповідав головний спеціаліст з питань персоналу Сергій Мехед:
– У зв’язку з військовою агресією російської федерації ми, на жаль, втратили двох працівників: Андрія Федоровича Бельдягу з Новгород-Сіверського лісгоспу та Віктора Михайловича Дзюбу з Корюківського лісгоспу. А ще раніше, у 2014 році, під час антитерористичної операції загинув Микола Григорович Лущик з Корюківського держлісгоспу.
Були поранені Денис Володимирович Мороз з Корюківського держлісгоспу, Сергій Миколайович Яковенко, Олександр Іванович Горохівський з Чернігівського держлісгоспу та Яковенко Володимир Миколайович з Ніжинського лісгоспу.
На 1 жовтня цього року на підприємствах, включаючи штат обласного управління, фактично налічувалося 2146 працівників.
За оперативними даними на посадах, віднесених до посад державної лісової охорони за штатним розписом, разом з управлінням, повинно працювати 768 працівників, фактично ж на 1 жовтня поточного року працює 726, тобто є 42 вакансії.
На цей же період минулого року ми мали на підприємствах і в управлінні за штатом 708 посад, віднесених до державної лісової охорони і фактично на них працювало 655 працівників. Отже помітне зростання в цьому році чисельності працівників держлісохорони.
15 жовтня в Україні запрацював державний інтернет-магазин дров для населення «ДроваЄ» – https://drovae.gov.ua. Лісгоспи подають інформацію на сайт, встановлюють умови продажу, доставки дров, тощо.
Чернігівське ОУЛМГ рекомендує лісогосподарським підприємствам запровадити електронні черги на отримання замовлень. Щоб і заявки з інтернет-магазину, і заявки клієнтів, які купують дрова на місці, оброблялись прозоро, чітко в порядку отримання. І щоб це можна було легко перевірити, необхідно забезпечити належну комунікацію. Бо успішна комунікація – це репутація лісівника.
У питанні «Різне» порядку денного виїзної колегії виступив заступник начальника, головний інженер Олександр Жук. Він говорив про стан реалізації дров паливних громадам Чернігівщини. А заступник начальника, головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ Вадим Фесюн розповів, як завершується осіння лісокультурна кампанія і як виконується Програма Президента «Зелена країна». Наразі, під час осінньої лісокультурної кампанії, вже висаджено більше двох мільйонів дерев. А ще нагадав про необхідність звернути увагу на підготовку ґрунту під створення лісових культур наступного року.
Оскільки у цьому році неврожай жолудя дуба звичайного, то потрібно максимально сконцентрувати зусилля для його збору та своєчасно відправляти в державну організацію «Український лісовий селекційний центр» для перевірки посівних якостей насіння.
Підсумував роботу колегії начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко. Він, зокрема, наголосив:
– У кожному лісгоспі, на кожній майстерській дільниці треба подвоїти, а то й потроїти зусилля кожного працівника, щоб наблизити перемогу над знавіснілим ворогом, виявляти максимум ініціативи і творчого пошуку на виробництві. Щоб ті лісівники, які нині зі зброєю в руках захищають Вітчизну і її територіальну цілісність, якомога швидше повернулися додому під зелені шати наших лісів до звичної і улюбленої справи.

Схожі матеріали (за тегом)