|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:20 | 02.24.2024

Залізниця потрібна прикордонним громадам, як свіже повітря

Надзвичайний режим, постійні обстріли і ускладнена логістика – так живуть прикордонні з росією Семенівська та Новгород-Сіверська громади.

Аби покращити транспортну комунікацію між колишніми райцентрами та сусідньою Шосткою, що на Сумщині, керівництво Новгород-Сіверської районної військової адміністрації опрацьовує варіанти додаткового залізничного сполучення. Для Семенівки, яка має залізничне полотно та вокзал, але не має поїздів, таке з’єднання необхідне як ковток свіжого повітря.

 

zalizДля прикордонних громад Чернігівщини цей шлях можна прирівняти з давньоруським торговим коридором «з варягів у греки». Звісно, ми дещо гіперболізуємо його значення, однак мова йде також про полегшену логістику та хоча і дрібну, але торгівлю.

Новгород-Сіверська районна військова адміністрація опрацьовує питання продовження руху потягу № 788 «Київ – Шостка» до міста Новгород-Сіверський та встановлення залізничного сполучення між Новгородом-Сіверським і Семенівкою.

«Нещодавно ми спрямували відповідного листа до АТ «Укрзалізниця» і сподіваємось, що вони допоможуть нам вирішити проблему додаткового сполучення, – коментує заступник голови Новгород-Сіверської районної військової адміністрації Володимир Шкарпітко. – Логіка проста: цей потяг приходить в Шостку о дев’ятій вечора, а виходить звідти о шостій ранку. За цей час, який він простоює у Шостці, потяг може спокійно з’їздити ще раз до Новгорода-Сіверського, – пояснює районний посадовець. – Втім, все залежить від приватної компанії, бо вона рахує пасажиропотоки. Звісно, ми будемо просити підключитись до вирішення цього питання і голову ОВА В’ячеслава Чауса. Хочемо, щоб він також звернувся до «Укрзалізниці». Ми думали вирішити це питання на рівні Конотопського ДЕПО, але там воно не вирішується, вихід треба шукати в столиці».

Чи буде додатковий потяг прикордонням – залежить від економічних обрахунків. І якщо з Новгородом-Сіверським простіше, то з Семенівкою складно – залізниця є, але сполучення відсутнє.

«Нещодавно там взагалі обстріляли залізничний вокзал, – каже Володимир Шкарпітко. – Але по Семенівщині варіанти є. Ми просимо, опрацьовуємо, ми зараз можемо тільки просити».

shkarp

За словами заступника керівника об’єднаного району, для Семенівки залізничне сполучення є вкрай важливим, оскільки мешканці громади матимуть нормальний спосіб доїжджати до Новгорода-Сіверського – адмінцентру об’єднаного району. До того ж більшість дрібних підприємців Семенівщини їздять у Шостку по товари. Їм доводиться багато об’їжджати чи їхати вбитими дорогами, що, зрозуміло, ускладнює логістику. Це також і можливість для населення отримати в Шостці більш якісні медичні послуги чи просто скупитись. Якби з Семенівки запустили потяг, то шлях до сусідніх громад значно б скоротився. Так, залізницею від Семенівки до Новгорода-Сіверського – всього 60 кілометрів, і ще 20 кілометрів – до Шостки.

«Опрацьовуємо варіант з продовженням маршруту до Семенівки щоденного приміського потягу «Терещенська – Новгород-Сіверський». Втім, існують серйозні складнощі з наявністю рухомого складу, бо таким чином замість двох поїздок в Новгород-Сіверський буде одна, – каже Володимир Шкарпітко. – А якщо додатково зробити поїздку потягом № 788 «Київ – Шостка», то все склалося б, як слід».

Про проблему залізничного сполучення в прикордонні говорять давно. Наразі, за інформацією АТ «Укрзалізниця», у них недостатньо рухомого складу, а висока ціна на дизельне паливо є додатковою перепоною в реалізації зазначеного питання.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)