|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:41 | 06.01.2023

Про ситуацію на Чернігівщині

Після вигнання російських окупантів та припинення бойових дій Чернігівська область поступово відновлюється. Детальніше про ситуацію в області розповів начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

173843Він наголосив, що попри відступ російських військ з області жителям не слід втрачати пильності, адже війна триває. Ворог періодично обстрілює прикордонні пункти на півночі Чернігівщини та веде розвідку.
Ще одним джерелом небезпеки залишаються ворожі міни та інші вибухонебезпечні предмети. Підрозділи ДСНС активно працюють над розмінуванням, однак в області досі діє заборона на відвідування лісів. Значні території сапери ще не встигли опрацювати. Так, у Чернігові залишається необстеженим регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».
До області продовжують надходити продовольчі набори з Рівненської та Дніпропетровської областей. Їх розподіляють по районах, далі — по громадах. Найближчим часом отримаємо і санітарно-гігієнічні набори для вразливих категорій населення. Також за державний кошт здійснюється закупівля медичних виробів.
Соціальні виплати у травні здійснюватимуться у звичайному режимі.
Дистанційне навчання нині відновлене майже у всіх школах області, крім закладів в Іванівській та Киселівській громадах. Однак терміни завершення навчального року кожна громада встановлюватиме самостійно.
Триває підготовка до мультидисциплінарного тесту, який цього року замінить зовнішнє незалежне оцінювання.
На території області наразі практично повністю відновлене електропостачання. Мікрорайони Чернігова, які найбільше постраждали під час бойових дій, ще лишаються без газу. Водопостачання мають 65% абонентів обласного центру. Втім, через збільшення навантаження на систему, зростає і кількість поривів. Тож до міста варто повертатися лише за крайньої необхідності. Чернігову треба час, щоб підготувати критичну інфраструктуру. Майже повністю відновили свої мережі на Чернігівщині і два мобільні оператори. Поступово поновлюються пасажирські перевезення. На території області вже визначено перелік об’єктів для першочергового відновлення. Триває ремонт автошляхів та облаштування об’їзних маршрутів через зруйновані мости. Також обласна військова адміністрація продовжує збір інформації про пошкодження та руйнування, завдані російськими військами. Наразі до реєстру внесено вже понад 3 тисячі адрес.

Схожі матеріали (за тегом)