|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:00 | 04.17.2024

За вилучені від продажу Леніна гроші хочуть облаштувати площу біля будинку культури

Новгород-Сіверська громада продала Леніна! 27-го січня на майданчику «Прозоро» відбувся аукціон, на якому продали комунальну власність Новгород-Сіверської міської ради.

Мова йде про колишній бронзовий пам’ятник Леніну (вагою в 4200 кілограмів). Загалом електронні торги тривали трохи більше години і проходили в три етапи (раунди). Тепер – діло за формальностями. Як тільки пройдуть всі необхідні бюрократичні процедури, а переможець перерахує гроші, голова громади Людмила Ткаченко пропонуватиме віддати їх на благоустрій площі біля будинку культури.

 

Зауважимо, що продавали пам’ятник не як витвір мистецтва, а як бронзу. Перед продажем метал віддали на експертизу. Тоді ж він був оцінений фахівцями в 393 тисячі 750 гривень. Ця сума і стала стартовою ціною на аукціоні.

Бажаючих купити пам’ятник «вождю світового пролетаріату» було восьмеро. В результаті ТОВ «Сяйвомет» (із Запоріжжя) стало переможцем і придбало колишній пам’ятник Леніну за 714 тисяч гривень, що майже вдвічі більше від стартової ціни.

Тепер переможець зобов’язаний: підписати протокол про результати електронного аукціону протягом трьох робочих днів; укласти договір купівлі-продажу об’єкту приватизації з органом приватизації впродовж 30-ти календарних днів; після цього провести повний розрахунок протягом наступних 30-ти днів.

Новгород-Сіверський міський голова Людмила Ткаченко розповіла, куди підуть гроші з продажу пам’ятника.

ltkachns

«Згідно з законодавством, ці кошти можна використати і на благоустрій території, і на реставрацію пам’ятника князю Ігорю, бюджет розвитку нам дозволяє. Для мене пріоритетним питанням у цьому плані залишається площа перед будинком культури – там, де стояв Ленін. Я б хотіла, щоб там нарешті з’явилась сучасна зона відпочинку з фонтанами, лавочками, ліхтарями – місце, де люди проводили б своє дозвілля, – говорить Людмила Ткаченко. – На 2022-й рік ми передбачили кошти в бюджеті на реалізацію проекту – трохи не вистачає, але будемо добавляти. Проект вже замовили. Орієнтовна вартість реалізованого проекту благоустрою складає близько 3 мільйонів гривень, тобто кошти від продажу Леніна – це одна четверта частина від необхідної суми».

lenin

До дев’ятого лютого Новгород-Сіверська міська рада має зібрати сесію, під час якої депутати затвердять протокол продажу. І вже після його затвердження та підпису покупця впродовж наступних тридцяти днів переможець торгів має перерахувати кошти на рахунок громади.

За словами міського голови, контактів з покупцем поки що не було.

«На зв'язок поки що ніхто не виходив. Торги відбувались через систему «Прозоро», – підсумувала Людмила Ткаченко.

Новгород-Сіверський пам’ятник Леніну був останнім, який демонтували на не окупованій частині України. Це сталось восьмого жовтня 2016 року. Відтак бронзовий «комуністичний вождь» пролежав на території комунального підприємства п’ять повних років.

 

Наталія СКЛЯРЕНКО, Віталій НАЗАРЕНКО, фото Віктора Жебрицького

Схожі матеріали (за тегом)