|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:10 | 04.23.2024

Сесія обласної ради: ліси в обмін на дрова

Схоже, що обіцяна попереднім скликанням Чернігівської обласної ради передача лісів громадам, що було б логічним продовженням децентралізації та наповнило б місцеві бюджети, зависла в очікуванні невідворотних схем.

Дарма, що агролісгоспи практично не переробляють, а лише рубають деревину, депутатська коаліція ще й не бажає, аби її збували через систему аукціонів. В обмін на «традиційний» збут лісопродукції населенню пообіцяли відпускати дрова за пільговими цілями.

 

Питання агролісів залишається найбільш обговорюваним у сесійній залі Чернігівської обласної ради. Опозиція, частина з якої у минулому скликанні, до речі, входила до коаліції і всіляко гальмувала передачу лісів громадам, сьогодні наполягає на ній. Втім, схоже на те, що нинішній склад коаліції не збирається так просто відпускати дійну корову. Доїли одні, тепер доїтимуть інші. Все просто – у кого більше галочок в бюлетені, той і дояр.

ripklis

17 гектарів зрубаного лісу в «Ріпкирайагроліс», які нещодавно стали предметом лісового скандалу

 

Втім, повернемось до наших баранів. Під час пленарного засідання сьомої сесії обласної ради восьмого скликання знову звучала лісова риторика. Окрім традиційної вже теми про передачу лісів громадам, опозиція наполягала на збуті деревини через аукціони, як це робиться у держлісгоспах. Відтак на розгляд сесії було винесено проект рішення «Про продаж дочірніми підприємствами КП «Чернігівоблагроліс» заготовленої необробленої деревини через аукціони в електронній торговій системі «Prozorro.Продажі». Це питання, як не дивно, зняли з розгляду. А минулої сесії його навіть не внесли до порядку денного.

Дивно, адже керівництво облради постійно говорить про необхідність наповнення обласного бюджету, про те, що потрібно підтримувати громади, розвивати їх, а на ділі бачимо інше. Вочевидь, у прозорому механізмі продажу деревини більшість в обласній раді незацікавлена.

Разом із тим, не все так погано у нашому домі. Принаймні, хочеться так думати.

Коаліція «проштовхнула» рішення «Про пільгові ціни на дрова паливні для населення області та закладів соціальної сфери».

rozroby

Як переконують розробники рішення з депутатських фракцій «Рідний дім», «Слуга народу», «Радикальна партія» та «Опозиційна платформа – За життя», воно дасть можливість підтримати як жителів області, так і соціальні заклади. Адже й справді через зростання цін на енергоносії проблема забезпечення альтернативним паливом в області є вкрай гострою.

Відповідно до рішення передбачається, що дочірні районні агрогосподарські підприємства КП «Чернігівоблагроліс» будуть реалізувати дрова за прямими договорами без застосування конкурентних процедур: для населення за ціною не більше 200 гривень за один кубометр, а для закладів соціальної сфери не більше 350 гривень за кубометр. Загалом не більше, ніж 15 кубів на одне домогосподарство.

З одного боку все виглядає як турбота про громадян та успішний опалювальний сезон, з іншого боку – існують ризики, що під виглядом дров для населення відпускатимуть ділову деревину за заниженими цінами. У будь-якому разі, проконтролювати це буде важко, але можливо. Для цього в цій країні існує сила-силенна силових органів, щедро фінансованих платниками податків. Було б бажання.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)