|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:54 | 12.09.2022

Прокурори дали по руках: кургани і поселення повертають з-під плуга

Ніжинська окружна прокуратура нарешті відреагувала на наші численні публікації і встановила факт незаконної передачі у комунальну власність Плисківської територіальної громади Ніжинського району земельної ділянки площею майже 35 га, в межах якої розташовані пам’ятки археології місцевого значення: поселення «Рудка-2» III-V століття та курган із групи курганів-1, ІІ-І тисячоліття до нашої ери.

«Плисківська сільська рада у серпні 2021 року, будучи неодноразово поінформованою про приналежність земельної ділянки до земель історико-культурного призначення, за результатами земельних торгів протиправно передала її в оренду товариству з обмеженою відповідальністю, – йдеться у повідомленні прокуратури. – Реагуючи на порушення законодавства, окружною прокуратурою в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації пред’явлено позов до Головного управління Держгеокадастру в області, Плисківської сільської ради та товариства з обмеженою відповідальністю про визнання незаконним і скасування розпорядчого акту про передачу у комунальну власність земельної ділянки та визнання недійсними договорів оренди».

rudkapos

Поселення, на якому працює трактор агропідприємства, що виграло аукціон

 

Наше видання неодноразово писало про протиправну діяльність у Плисківській громаді, і зокрема про незаконні рішення щодо пам’ятки археології «Рудка-2». Процес передачі пам’ятки під оранку розпочався ще навесні цього року. Нарешті наприкінці осені прокурори відреагували на порушення і вирішили оскаржити розпорядчий акт передачі в суді. Можна припустити, що в прокуратурі просто не читають газет, саме тому редакція «Чернігівщини» оформить пільгову передплату обласній та окружним прокуратурам краю. Сподіваємось, що реакція на корумповані дії чиновників буде швидшою, а задля ефективності підпишемо пільгову передплату ще офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, слово «прокурор» походить від латинського «procurator» і перекладається як «піклуватись, спостерігати». Ми, як представники четвертої влади, будемо й надалі виявляти кричущі факти порушень та корумпованих дій чиновників і сподіваємось на те, що прокуратура час від часу реагуватиме на них.

Нагадаємо прокуратурі також і те, що було зафіксовано факт обробітку землі на пам’ятці археології. Фото додається. А це вже інша відповідальність…

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)