|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 2:23 | 10.05.2022

Бахмацький район: в яку ціну голови?

Рік тому в Україні завершився процес децентралізації в частині формування територіальних громад.

Відбулися вибори, на яких до рад різних рівнів обрали депутатів та голів. Нагадуємо: Чернігівська область нараховує 57 територіальних громад і, відповідно, 57 голів місцевих рад. Ми продовжуємо рубрику-дослідження, у яку суму громадам обходяться голови. Аналіз проводиться в розрізі колишніх районів. Цього разу розглянемо Бахмацький.

 

На території колишнього Бахмацького району сформовано три територіальні громади – Бахмацька, Дмитрівська та Батуринська. Давайте подивимось, хто в районі у прямому значенні є найдорожчим головою.

Бахмацька територіальна громада налічує 11 колишніх рад, що об’єдналися. Її площа складає 721 квадратний кілометр, а чисельність населення – 29,4 тисячі чоловік.

shimkoОчолює громаду Шимко Павло Миколайович.

Згідно з декларацією за 2020 рік, Павло Миколайович має у власності квартиру в Бахмачі, вартість якої він зазначив 2 тисячі 607 гривень. Навіть на час її набуття у 2004 році квартира розміром 63 квадратних метри не може коштувати так дешево. Таких цін, якщо бути чесним, немає навіть в окупованих селах ДНР. Сподіваємось, що це технічна помилка, оскільки вже ціна за гараж у 33 тисячі гривень, яку вказав міський голова, свідчить про те, що він, швидше за все, таки помилився. А от вартості будинку в 82 квадрати у селі Зарукавне Павло Шимко не вказав. Скоріше за все, через те, що збудований він 1992 року.

Із транспортних засобів голова громади задекларував авто марки RENAULT Duster 2011 року випуску, оцінене ним у 179 тисяч гривень.

Наскільки дорого для Бахмача обходиться Павло Шимко – дивимось у його декларації за 2020 рік. 428 тисяч 826 гривень – саме стільки він отримав у 2020 році на посаді міського голови. Поділивши цю цифру на 12, отримаємо 35 тисяч 735 гривень щомісяця.

Їдемо далі!

Дмитрівська територіальна громада об’єднала 5 рад. Її площа складає 327 квадратних кілометри, а кількість населення – 5 тисяч осіб.

boykovСелищний голова Бойко Валентин Борисович трудову діяльність в органах місцевого самоврядування розпочав у 2010 році на посаді голови Гайворонської сільської ради. 25 жовтня 2020 року був обраний головою Дмитрівської селищної ради.

У власності голови є житловий будинок на 103 квадрати в селі Гайворон. З рухомого майна – легковий ВАЗ, вантажний ЗІЛ, трактори ЮМЗ та МТЗ.

У декларації за 2020 рік зазначена зарплата за основним місцем роботи у Гайворонській сільраді. Працюючи там головою Валентин Бойко задекларував 301 тисячу 862 гривні доходу. Відтак селу він обходився щомісяця у 25 тисяч гривень. Ще 12 тисяч він задекларував як дохід від оренди майна. У Дмитрівській селищній раді Валентин Бойко задекларував 20,6 тисячі гривень. Варто розуміти, що це його зарплата за місяць перебування на посаді. Зауважимо, що вона виявилась меншою, ніж та, яку він отримував на посаді сільського голови Гайворона. Втім, декларація за 2021 рік покаже справжні доходи голови. Будемо слідкувати й інформувати наших читачів.

dushaДруга за розміром у колишньому Бахмацькому районі Батуринська територіальна громада об’єднала 7 колишніх рад на території 437 квадратних кілометрів. В межах громади проживає 7,1 тисячі населення.

Батуринський міський голова Душа Леонід Леонідович задекларував за основним місцем роботи 350 тисяч 49 гривень зарплати. А ще – 49 тисяч 463 гривень пенсії. 189 гривень соціальних виплат. 31800 гривень – дохід від ТОВ «Бахмацьке». У середньому щомісячно Леонід Душа обходиться бюджету Батуринської громади в 29,2 тисячі гривень. Скромно чи ні – судити виборцям. Варто зауважити, що значно більше доходів за 2020 рік задекларувала дружина Леоніда Душі, яка зареєстрована як приватний підприємець. Загалом – 806 тисяч гривень.

Цікаво, що Батуринський голова має у власності всього-на-всього один клаптик землі розміром 334 квадратних метри. Сім житлових будинків, квартира і кафе у Батурині зареєстровані на його дружину Вікторію Анатоліївну. Так само, як і решта землі та автомобіль «Volkswagen Transporter», вартістю 910,5 тисячі гривень. Загалом же 2020 рік для неї виявився вельми вдалим, оскільки шість із семи будинків вона придбала саме в цьому році.

Виходячи з аналізу задекларованого, найбіднішим у колишньому Бахмацькому районі є Дмитрівський селищний голова Валентин Бойко. Подивимось, на яких позиціях він опиниться наступного року.

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)