|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:34 | 05.19.2022

У Чернігові випускають посівні комплекси

Посівний комплекс суцільного висіву PARTNER винайшли та збирають на підприємстві «Українська аграрна техніка». Він сіє будь-які культури, але не рядками, як зазвичай, а по всій площі – як газон.

1poskomplex2«У рядах насінини лежать дуже щільно одна до одної, тому конкурують за територію, воду та світло. Між рядами росте бур’ян, який іноді глушить посіяні культури та забирає поживні речовини з ґрунту», – зазначає комерційний директор підприємства Володимир Міхневич.
Так, у 2009 році з’явилася ідея про суцільний висів. А за два роки експериментів на поля вийшов новітній посівний комплекс PARTNER.
Великий металевий бункер розділений на дві частини. В одну засипають насіння, в іншу – добрива. Норму висіву насіння та внесення добрив регулюють вручну.
«Ми навмисне зробили комплекс з мінімумом електроніки та інших наворотів. Його легко налаштувати, зручно користуватися та головне – складно зламати», – зауважує Володимир Міхневич.
Насінини з добривами по трубках переміщуються до 27 лап, які копають землю. Потім гладенькі колеса закатують ґрунт, а залізні загортачі розрівнюють його. Культиваторні лапи розташовані внапуск. Завдяки цьому поле засіяне суцільно, як газон. Ширина засіву – 8,5 м.

1vysiv
Володимир Міхневич відзначив такі переваги технології:
- Посівний комплекс можна використовувати для будь-якої культури.
- Норма висіву така ж, як і за традиційного способу.
- Сіяти можна навіть по багнюці. Отвір, звідки виходить насіння, сховали під лапу, тому його не забиває волога земля.
- Швидкість сівби – 12-17 км/год. За традиційного обробітку 1000 га землі засівають соняшником за три тижні. Нашим комплексом це можна зробити за 7-8 днів. Адже культивація, внесення добрив та висів – це одночасний процес.
- Більший урожай: з гектара збирають на 3-7 ц більше збіжжя.
Підприємство вже реалізувало 828 посівних комплексів в Україні, Румунії, Молдові, Казахстані та Білорусі.

AgroTimes

Схожі матеріали (за тегом)