|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:54 | 09.25.2021

Масштабне заліснення Чернігівщини

Днями в облдержадміністрації відбулася нарада, ініційована головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем. Тема – виявлення самозаліснених і придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної власності для їх подальшого використання.

1azalisПід час наради заступник начальника, головний лісничий Чернігівського обласного управління лісового-мисливського господарства Вадим Фесюн акцентував увагу на тому, що самосійні ліси не один десяток років – у полі зору лісівників Чернігівщини. Адже вони межують із державним лісовим фондом України. А це – різні ділянки від півгектара до півсотні гектарів. І якщо в пожежонебезпечний період вони загораються, то горять і державні ліси. Тому голова Державного агентства лісових ресурсів України ініціює передачу самосійних лісів державним лісогосподарським підприємствам. А це суттєво збільшить лісистість нашої держави.
Сприяє цьому і Указ Президента України від 7 червня цього року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».
Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства планується розробка і затвердження обласної програми «Масштабне заліснення Чернігівщини» терміном на 10 років.
Чернігівське ОУЛМГ звертається до голів районних державних адміністрацій та керівників ОТГ, щоб вони зараз долучилися до розробки цієї програми, а також сприяли виділенню малопродуктивних сільськогосподарських земель під заліснення. Один із варіантів – надання їх у тимчасове користування лісогосподарським підприємствам і в майбутньому – передача громадам. Тобто ОТГ в перспективі отримають чудові ліси, а це – нові робочі місця та покращення екологічної ситуації на Чернігівщині.
На цю важливу тему на нараді також виступили начальник управління землеустрою, використання та охорони земель головного управління Держгеоземкадастру у Чернігівській області Ігор Пузан і директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Євген Олійник. В обговоренні актуальних питань взяли участь директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Катерина Сахневич і голови об’єднаних територіальних громад. Нарада відбулася в режимі онлайн-конференції.
Такі наради в подальшому заплановані в усіх ОТГ Чернігівщини за участю керівників 12 лісогосподарських підприємств.

Схожі матеріали (за тегом)