|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:25 | 10.19.2021

У депутата Бориса Приходька, здається, немає серця, а лише голова

У депутата Бориса Приходька, здається, немає серця, а лише голова

Тож і електорат для нього – як одноразовий народ

Кабмі нДениса Шмигаля 19 травня 2021 року розділив субвенції з державного бюджету місцевим територіальним громадам на здійснення їхніх повноважень. Відбувалося те розділення за пропозиціями народних депутатів, передусім лояльних до влади. На їхні округи й пішли сотні мільйонів народних грошей – як хабарі електорату за правильне голосування на виборах, а найголовніше – за правильне голосування депутатів у сесійній залі, за провладну політику в округах.

Постарався для свого округу й депутат Борис Приходько: Козелецька громада одержить 2,5 мільйона гривень на реконструкцію покрівлі Козелецької школи №3, стільки ж субвенцій «відвалено» Новобасанській громаді на капітальний ремонт фасаду Новобиківської школи, Остерській громаді виділено 1,4 мільйона на реконструкцію водогону, найбільшу субвенцію (2,8 мільйона) одержує Кіптівська громада на ремонт клубу в селі Красилівка. Чому нардеп Борис Приходько найбільше постарався для цієї невеликої громади? Кажуть у Козельці, що голова Кіптівської ОТГ Кучма гуртує навколо Приходька голів інших громад. Але до його «братії» не входять голови Бобровицької і Деснянської ОТГ, тож для цих громад і копійки не виділено державних субвенцій.

Що ж виходить: за непокірність Приходьку двох голів громад фінансово покарані десятки тисяч виборців, які свого часу голосували на парламентських виборах за Бориса Приходька? Їх не зупинило навіть те, що кримінальне провадження проти цього кандидата у депутати розглядається в столичних судах, справа й досі не завершена, вона передбачає серйозні строки позбавлення волі. У Бобровицькому районі найдружніше проголосувало за Приходька село Ярославка, не набагато відстала й Стара Басань та інші. Але цей відданий «кримінальному» банкіру електорат виявився всього-на-всього одноразовим народом. Чи стане таке ставлення депутата до виборців повчальним уроком на наступних виборах?

Така нецивілізовано-мстива пропозиція Бориса Приходька стосовно виділення субвенцій громадам показала і лице, і справжню душу народного обранця, хоч його «державницький» вчинок дає підставу сумніватися, чи є в нього та душа, а стосовно висновку Наполеона Бонапарта, що в політиків відсутнє серце, – підтвердила історія, передусім українська, і Приходько її закріпив. Може, й згадав, як виборці на його виборах реалізували мудрість П. Буаста: «Люди, які вважають, що гроші спроможні все зробити, самі спроможні все зробити за гроші». Тож тепер він, депутат, нічого не винен виборцям – вони все одержали перед «правильним» голосуванням..

Названою постановою Кабміну, за пропозиціями депутатів, роздано на їхні округи понад півтора мільярда народних грошей – дорогуватий хабар, ще й розділений дебільно, несправедливо. До речі, народна мудрість гласить, що допомагати потрібно передусім тим людям і громадам, які самі старанно і уміло плуга тягнуть заради розвитку територій і підвищення добробуту всіх людей. А як розділили ту величезну субвенцію, за якими критеріями?

Дісталося 800 тисяч гривень і Носівській громаді на ремонт паркувального майданчика біля лікарні. Хто вніс пропозицію – земляк Приходько чи рідний депутат Зуб? Неважливо, бо й допомога «копійчана». Он Корюківці на лікувальні заклади розщедрився Кабмін більш як на сім мільйонів гривень. Для «бідного» Чернігова виділені кошти на придбання телевізорів, комп’ютерів, столів та стільців для різних установ, для проектів реконструкцій різних вулиць тощо. Для багатьох бідніших громад і на «дрібниці» не виділили кошти. Бо там або виборці, або й депутати «неправильні». А гроші-то народні. На превеликий жаль, ділять їх одноразовому люду політики без серця і без багатьох клепок у голові. Наведені факти підтверджують.

 

Григорій ОСОВСЬКИЙ

Тож тепер він, депутат, нічого не винен виборцям – вони все одержали перед «правильним» голосуванням.

Схожі матеріали (за тегом)