|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:05 | 12.07.2021

Як збирається врожай-2020

Аграрії Чернігівщини продовжують збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур.

За даними районів станом на 30 липня ця група культур зібрана з площі понад 100 тис. га або 41% до прогнозованих обсягів збирання.

Намолочено понад 456 тис. т зерна. Рівень урожайності перевищує 45 ц/га та на 0,8 ц/га більше минулорічного показника.

Найбільший вал зерна на сьогодні мають хлібороби Прилуцького  та Носівського районів.

Найкращі якісні показники – у аграрників Срібнянського району, де середня врожайність перевищує 60 ц/га, дещо менша вона в Бахмацького,  Ріпкинського, Сосницького, Ічнянського та Носівського районів – середня врожайність складає понад 50 ц/га.

Крім того обмолочено понад 20 тис. га озимого ріпаку, намолочено більше 57 тис. т зерна  (73% до прогнозу).

Зібрано 403 тисячі тонн пшениці, 35 – ячменю, 8,5– жита. Також більш ніж по три тисячі тонн зібрали гороху та вівса.

– Лідером зі збору урожаю залишається Чернігівський район, у якому вже намолотили 41,6 тисячі тонн. Також серед найрезультативніших Прилуцький район, де зібрали понад 33 тисячі тонн та Носівський – 31,5. – повідомив голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Водночас очільник області акцентував увагу на необхідності безумовного дотримання правил протипожежної безпеки під час жнивної компанії 2020. Адже, трапляються не поодинокі випадки займання на територіях фермерських угідь.

Як повідомив голова облдержадміністрації, 27 липня 2020 року сталася пожежа стерні біля села Мостище Козелецького району на території ТОВ "Агроленд — Петрівське". Вогнем знищено стерню площею 10 гектар. Причина пожежі — необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збитку не завдано.

А також 29 липня зафіксовано займання біля села Заїзд Прилуцького району. Вогнем знищено 6 га пшениці, що знаходилась на території фермерського господарства «Фенікс-АРТ». Ймовірна причина пожежі — підпал. Збиток та сума врятованого встановлюється.

Схожі матеріали (за тегом)